Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.24 18:07

Vilniaus liberalai sukilo prieš partijos vadovybę

Vilniaus liberalų prezidiumas vadina neteisėtu partijos valdybos priimtą sprendimą užkirsti jiems kelią dalyvauti savivaldos rinkimuose ne su partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto sąrašu.

„Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus argumentus Vilniaus liberalų Prezidiumas partijos Valdybos sprendimą vertina kaip neteisėtą, peržengiantį jos kompetencijos ribas, ribojantį demokratiją partijos viduje ir kenkiantį partijos ateičiai“, – rašoma spalio 22 d. Vilniaus liberalų prezidiumo priimtame sprendime.

Jie tikina, kad partijos Valdyba paskelbdama Vilniaus liberalų visuotinio sprendimą negaliojančiu viršija savo įgaliojimus ir nesilaiko partijos įstatų.

„Vilniaus liberalų visuotinis susirinkimas, kuris yra aukščiausią sprendimo galią turinti skyriaus institucija nutarė, pasinaudodamas savo kompetencija, pritarti savivaldos rinkimams burti platesnį liberalų komitetą Vilniuje, kurio ryšys ir santykis su partija bei jam keliami reikalavimai buvo išdėstyti skyriaus patvirtintiname manifeste. Dar daugiau, partijos Valdybos kompetencijai įstatai numato atsakomybę dėl partijos dalyvavimo Seimo, Europos Parlamento ir Prezidento rinkimuose, tačiau savivaldos rinkimų sprendimai partijos įstatuose yra priskirti būtent skyrių kompetencijai“, – rašoma sprendime.

Jame rašoma, kad priimdama sprendimą laikyti Vilniaus liberalų visuotinio susirinkimo sprendimą negaliojančiu valdyba sukūrė pavojingą precedentą, kuris atsilieps kitų skyrių savarankiškumui.

Valdyba panaikino sprendimą

Kaip rašė BNS, Liberalų sąjūdžio valdyba panaikino Vilniaus miesto skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto sąrašu.

Sostinės liberalams nurodyta iki spalio 31 dienos persvarstyti šį savo praėjusios savaitės nutarimą. Liberalų sąjūdžio valdybos nuomone, sostinės liberalų apsisprendimas rinkimuose dalyvauti visuomeninio rinkimų komiteto forma pažeidė partijos įstatus, valdybos sprendimus. Be to, šios opozicinės partijos vadovybė nutarė, kad visų savivaldos rinkimuose ne su partijos iškeltu kandidatų sąrašu dalyvaujančių liberalų narystė Liberalų sąjūdyje bus stabdoma automatiškai.

„Partijos narių dalyvavimas visuomeninio rinkimų komiteto steigime ir jo veikloje yra nesuderinamas su partijos įstatuose įtvirtintais partijos veiklos tikslais ir nario pareigomis, todėl šio komiteto steigime ir veikloje gali dalyvauti tik asmenys, kurių narystė partijoje yra sustabdyta“, – teigiama sprendime.

Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyrius nusprendė per savivaldos rinkimus kelti ne partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto „Už Vilnių, kuriuo mes didžiuojamės“ sąrašą. Jam vadovauti ėmėsi sostinės meras, buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15