Lietuvoje

2018.10.24 20:47

Oro taršą mažinti skatins finansine parama, o neveikiant – imsis priemonių

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.24 20:47

Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas svarstė Aplinkos ministerijos rengiamą Nacionalinį oro taršos mažinimo planą. Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktoriaus Vitalijaus Auglio teigimu, šiuo metu rengiama galutinė versija, kuri bus pristatoma visuomenei ir derinama su atitinkamomis institucijomis.

„Pagrindinės sritys yra teršalų mažinimas, oro kokybės gerinimas, visuomenės sveikatos gerinimas. Azoto oksidai, kietosios dalelės, sieros oksidai, lakūs organiniai junginiai – tai yra konkrečios teršalų grupės, kurios aktualios atskiriems sektoriams, ar tai namų ūkis, ar tai transportas, ar tai pramonė“, – LRT TELEVIZIJAI sakė V. Auglys.

Pasak Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Kęstučio Mažeikos, po pirmojo bandymo kurti taršos mažinimo planą pasklido kalbos apie galimą malkų apmokestinimą ir visuomenėje kilo nepasitenkinimas, todėl nuspręsta su ministerijos atstovais aptarti realias priemones taršai mažinti.

„Akcentai buvo sudėti tie, kad svarbu prevencija, nėra tikslas, kad būtų įvesta daug papildomų apribojimų ir draudimų. Svarbu pirmiausia suteikti žmonėms įrankius, kad jie galėtų pasiruošti ir tik po tam tikro laiko, jei tos galimybės nebus išnaudojamos, imtis tam tikrų priemonių, dėl ko mes įsipareigojame Europos Sąjungai įgyvendindami direktyvą“, – paaiškino K. Mažeika.

Siekiant mažinti oro taršą, gyventojai bus skatinami edukacinėmis ir finansinėmis priemonėmis.

„Gyventojai galės pasinaudoti atitinkama parama keičiant katilus, transporto priemones ir panašiai. Aišku, švietimas. Bet būtent finansinės skatinamosios priemonės turės didelį ir efektyvų vaidmenį, nes lietuviai vis dėlto yra racionalūs žmonės ir iš tiesų, aš manau, į tai atkreips dėmesį. Geriau pasinaudoti finansine parama ir pasidaryti geresnį įrenginį arba instaliuoti geresnį įrenginį ir gyventi švaresnėje aplinkoje, neteršti savo kaimynų“, – sakė V. Auglys.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt