Lietuvoje

2018.10.24 18:05

Sprendimas priimtas: atimti vaikai grįžta pas tėvą

Iš Kručinskų šeimos atimti vaikai grįžta pas tėvą. Pasak sveikatos apsaugos ministro Lino Kukuraičio, dėl sąlygų, kuriomis vaikai bus grąžinti, dar tariamasi. Bet viena tikrai aišku – kol motinai taikomos kardomosios priemonės, pas ją vaikai grįžti negalės.

Ministro spaudos konferencijos įrašas:

„Labai džiaugiuosi šiandienos sprendimu, nes du mažamečiai vaikai grįš pas tėtį į savo namus. Kartu noriu tikėtis, kad atvejo vadybininkas ir jo suburta komanda bei kiti Kauno miesto savivaldybės ekspertai suteiks visą reikiamą pagalbą vaikams ir tėčiui su mama. Prašau tėčio ir mamos priimti šią pagalbą, jei ne dėl savęs, tai bent dėl vaikų“, – rašoma išplatintame SADM ministro pranešime spaudai. 

Trečiadienio popietę vyko atsakingų tarnybų posėdis, kuriame spręstas atimtų vaikų likimas. Posėdžio prieigose vyko piketas, kuriame išreištas palaikymas šeimai. 

Kaunietė Laimutė Šostauskienė pasakoja mačiusi, kaip iš Kručinskų Vaiko teisių tarnybos darbuotojai atėmė vaiką. Ji sako pasibaisėjusi – esą vaikas klykė ir buvo apsikabinęs tėvą, bet Vaiko teisių tarnybos darbuotojas jėga vaiką išplėšė ir nuvedė į automobilį. 

„Pamačiau tokį vaizdą. Stovi žmonės: jaunas vyras apsikabinęs vaiką, kuris klykia ir šalia stovi vyras ir moteris. Mano vyras pastatė automobilį, o aš, žinoma, nuėjau pasižiūrėti", – pasakoja L. Šostauskienė.

Ji sakė iš karto pradėjusi domėtis, kas vyksta. Liudininkei buvo paaiškinta, kad vyras ir moteris yra iš vaikų teisių. „Tuo metu vaiko tėtis sakė „žmonės, man reikia pagalbos“. Tas vaikelis jį apsikabinęs, apsivyniojęs aplink kaklą, klykia. Jo veido nemačiau, mačiau tik baltus gražius plaukus“, – pasakoja ji. 

Pasak jos, vyras iš Vaiko teisių tarnybos griebė vaiką iš tėvo, o moteris, paėmusi už rankovės, nusivedė į mašiną. „Man vėliau to vaiko tėtis pasakojo, kad tam vaikeliui pasidarė bloga, jį iškėlė iš mašinos, kad apsiramintų. Tai reiškias tėtis pažeidė vaikų teises, o kad vaikų teisių darbuotojai griebė ir tąso tą vaiką, tai jau nepažeidė vaikų teisių“, – kalbėjo liudininkė. 

Kai ji paprašė paaiškinimo, esą kaip pašalinė buvo nuvyta šalin. 

„Tai yra baisu. Jeigu tokie dalykai darosi Lietuvoje, tai išvis nebėra Lietuvos. Visi verkia, kad išvažiuoja, bet kaip tik reikia išvažiuoti, kai tokie dalykai darosi“, – LRT TELEVIZIJAI pasakojo ji. 

Viena iš protesto organizatorių Rūta Zabielienė LRT TELEVIZIJAI pasakojo, kad tikisi, jog pagaliau Kručinskų šeimos vaikai bus grąžinti šeimai. Pasak jos, vaikai buvo atimti labai lengvai, „be jokių didelių  procedūrų, o grąžinti yra labai labai sunku“.

„Ar čia tėvai taip labai nusikalto, kad kepštelėjo ranka? Laikyti vaikus, kurie iš tikrųjų yra visai mažyliai, jie nieko nesupranta yra nekalti kūdikiai...“ – pasakojo R. Zabielienė

Skandalas jau turi pasekmių. Kaip skelbia LRT RADIJAS, nuo pareigų nušalinta Kauno Vaiko teisių apsaugos tarnybos laikinoji vadovė Daiva Porutienė.

Du Eglės ir Gintaro Kručinskų vaikai perkelti į laikinąją globą po to, kai rugsėjo pabaigoje mama per pasivaikščiojimą sudavė 2 metų sūnui.  

Ji pasakoja, kad, kad taip pasielgė impulsyviai, pyktelėjusi, kad nes vaikas ketino išbėgti į taką, kuriuo važiuoja dviračiai. Mamai pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Broliukas ir sesutė buvo atsidūrę šeimos draugų globoje, vėliau – pas laikinuosius globėjus.