Lietuvoje

2018.10.24 14:59

Po vaikų paėmimo skandalo nuo pareigų nušalinta Kauno vaiko teisių tarnybos vadovė

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.10.24 14:59

Nuo pareigų nušalinta Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus laikinoji vadovė Daiva Porutienė. Kaip LRT RADIJUI patvirtino Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Alina Jakavonienė, D. Porutienė grąžinta į vyriausiosios specialistės pareigas.

Taip pat, pasak A. Jakavonienės, pradėta tarnybinio nusižengimo procedūra dėl galbūt neetiško elgesio. Antradienį D. Porutienė iš pradžių atsisakė priimti paimtų vaikų tėvą, jo advokatę bei Seimo narius, tačiau maždaug po valandos diskusijų su jais susitiko.

Vaiko teisių apsaugos tarnyba šiuo metu sprendžia, ar grąžinti kauniečių šeimai vaikus. A. Jakavonienė teigia, kad vaikai į šeimą gali būti grąžinti, jei paaiškės, kad išnyko grėsmė.

„Bus sprendžiamas klausimas dėl pagalbos organizavimo šeimai, kadangi tai yra pagalbos plane numatyti veiksmai. Jeigu išnyko grėsmės, kurios buvo nustatytos, dėl kurių vaikai buvo paimti iš šeimos, neabejotinai bus sprendžiamas klausimo tikslingumas ir dėl vaikų grąžinimo“, – LRT RADIJUI sako Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė A. Jakavonienė.

Mažamečiai laikinoje globoje atsidūrė rugsėjo pabaigoje, praeiviui pranešus, kad motina gatvėje sudavė savo sūnui. Vaiko teisių specialistai sako, kad vaikai paimti dėl ilgalaikių auklėjimo ir drausminių metodų, atitinkančių smurto požymius.