Lietuvoje

2018.10.24 09:13

V. Sinkevičius: norėčiau, kad premjero pasisakymas būtų paviešintas

ELTA 2018.10.24 09:13

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius sako, kad jam labai norėtųsi, jog premjerui Sauliui Skverneliui iki šiol ramybės neduodantis pasisakymo vyriausybėje įrašas būtų buvęs paviešintas. Visuomenės dėmesį pritraukusiame vyriausybės pasitarime dalyvavęs ministras tvirtina, kad S. Skvernelis nieko blogo apie žiniasklaidą nepasakė. Jo nuomone, premjero pasakyti žodžiai, kad žiniasklaida yra verslas, ir taip visiems aišku.

„Tikrai nebuvo nieko pasakyta apie žurnalistus. Kad pasakyta, jog žiniasklaida yra verslas, tai, aš manau, kad tai ir taip visiems seniai aišku“, – teigė V. Sinkevičius.

„Man pačiam norėtųsi (...), kad tas įrašas būtų paviešintas, nes aš dalyvavau tame pasitarime, ir dabar tie sklandantys mitai, viešos kalbos, kad premjeras įžeidinėjo žurnalistus, yra absoliutus melas. Ką premjeras konkrečiai kritikavo – tai galų gale įstatymą, kuris apgailėtinai yra parengtas, kurį parengė ministerija, kuri nėra atsakinga už registrų duomenų tvarkymą“, – „Žinių radijui“ trečiadienį kalbėjo V. Sinkevičius.

Ministras uoliai gynė premjerą ir tvirtino, kad su skandalą sukėlusia ištrinto įrašo istorija S. Skvernelis neturi nieko bendro. Nepaisant to, kad premjero pasisakymo įrašas buvo ištrintas po to, kai buvo paprašyta jį paviešinti, V. Sinkevičius tvirtino, kad tai buvo tiesiog techninis veiksmas.

„Įrašo naikinimo klausimas yra tik techninis klausimas, su kuriuo Saulius Skvernelis neturi nieko bendro“, – kalbėjo ministras.

„Valstiečiams“ priklausantis ūkio ministras užstojo premjerą ir dėl jam reiškiamų opozicijos kaltinimų, kad šis vengia aiškiai atsakyti į jos užduodamus klausimus. Politiko nuomone, opozicija tyčia bando sukirsti S. Skvernelį.

E. Genio/LRT nuotr.

„Tie atsakymai (premjero atsakymai į opozicijos klausimus. – ELTA) netenkina, nes aš mačiau, kad klausimai parašyti labai tiksliai, norint sukirsti procedūriškai premjerą ir vėl įvelti į įvairius procedūrinius procesus“, – kalbėjo V. Sinkevičius. Jis kritiškai įvertino tai, kad S. Skvernelio atsakymais nepatenkinta opozicija premjerui parengė rezoliuciją. Pasak jo, pakanka to, kad premjeras buvo vieną kartą atvykęs opozicijos kvietimu ir jau kartą atsakė į užduotus klausimus.

„Buvo opozicijos suformuoti klausimai, premjeras buvo pakviestas į parlamentą, jis atvyko, jis atsakė į klausimus. Vėlgi vyko vyriausybės valanda, kuri vyks ir toliau kiekvieną ketvirtadienį. Aš įsitikinęs, kad opozicija klaus tuos klausimus, premjeras į juos atsakys“, – apibendrino V. Sinkevičius.

Antradienį opozicijos iniciatyva sušauktas nenumatytas Seimo posėdis, kuriame svarstytas rezoliucijos projektas dėl premjero įvykdytų teisės aktų pažeidimų ištrinant vyriausybės pasitarimo įrašą.

Pats premjeras antradienį feisbuke pranešė, kad opozicijos šaukiamame nenumatytame posėdyje nedalyvaus, nes išvyksta į Marijampolę. Premjeras, pabrėždamas, kad opozicijos yra žeminamas ir įžeidinėjamas, ragino jam rūpimus klausimus užduoti per vyriausybės valandą Seime.

Premjeras visuomenės kritikos ir kaltinimų varžant žiniasklaidos laisvę sulaukė kilus skandalui, kai vyriausybės pasitarime S. Skvernelis itin grubiai pasisakė apie žurnalistus ir žiniasklaidą. Žurnalistams paprašius pasitarimo įrašo, jis buvo ištrintas.