Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.23 13:47

Opozicija nenuleidžia rankų: į NSGK siūlys kviesti kanclerį A. Stončaitį

ELTA 2018.10.23 13:47

Seimui atmetus du rezoliucijos projektus, kuriuose buvo keliamas premjero Sauliaus Skvernelio, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio ir parlamentarės Agnės Širinskienės atsakomybės klausimas, Seimo opozicija nenuleidžia rankų: į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį siūlo kviesti vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

„Yra siūlymas į NSGK posėdį, kad galėtume gauti ir slaptą informaciją, kurią dabar bandoma prisidengti, pasikviesti vyriausybės kanceliarijos vadovą, kad būtų atsakoma į klausimus, kas pažeidinėja, kokiu būdu diegiamos naujos technologijos, kurios trintų informaciją, kuri yra svarbi Lietuvos žmonėms. Po to žiūrėsime, kokie gali būti tolesni žingsniai“, – žurnalistams po opozicinių frakcijų pasitarimo antradienį sakė Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Pasak jo, vyriausybės kanclerį planuojama pakviesti į kitą savaitę vyksiantį NSGK posėdį.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas mano, kad opozicija šiandien negali sustoti, nes tada būtų sakoma, kad „gavo per nagus ir nebetęsia klausimo“.

„Man atrodo, kad ten galima įžvelgti ir Baudžiamojo proceso kodekse numatytų dalykų. Tai yra piktnaudžiavimas tarnyba, galimai neleistinai liepiant sunaikinti įrašus, nors tam nėra teisinio pagrindo. Tie dalykai yra paliekami mūsų dispozicijoje“, – sakė E. Gentvilas.

Beje, antradienį dalis Liberalų sąjūdžio frakcijos narių nedalyvavo balsavime, kuriuo buvo prašoma įvertinti premjero Sauliaus Skvernelio elgesį.

E. Gentvilas negalėjo paaiškinti šios situacijos. „Nežinau, grįšiu ir kalbėsimės. Aš jiems siunčiau SMS prieš tai“, – teigė jis žurnalistams.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis sakė, kad šioje situacijoje pirmasis žingsnis būtų kvietimas vyriausybės kanclerio į NSGK, kad nebūtų piktnaudžiaujama slaptumo žymomis. Jis ateityje taip pat neatmetė interpeliacijos galimybės.

„Mes turime sudaryti galimybę premjerui atstatyti situaciją, tiek atkuriant tą įrašą, tiek atsakant į klausimus. Jeigu informacija nesutampa su ta, kuri buvo paviešinta ir buvo pasakyta premjero, dar sykį kviesime premjerą ir kanclerį į bendrą opozicijos posėdį. Jeigu jis, sakykime, neateitų, vėl būtų kokio nors melo, išsisukinėjimo, kurio mes matėme ne sykį, tai neatmetame ir interpeliacijos, kaip dar vienos galimybės užduoti klausimus“, – sakė G. Landsbergis.

Antradienį Seimas, surinkęs į opozicijos inicijuotą nenumatytą Seimo plenarinį posėdį, atmetė rezoliucijų projektus dėl premjero S. Skvernelio įvykdytų Lietuvos teisės aktų pažeidimų bei galimo priesaikos sulaužymo ir dėl daromo neleistino spaudimo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir neteisėtų įrašų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi