Lietuvoje

2018.10.23 13:33

Klaipėda ruošiasi Kalėdoms: be vienos iš eglių, bet su daugiau šviesų

Dalia Bikauskaitė, ve.lt2018.10.23 13:33

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė informavo, kad šiemet Kalėdų eglės miesto Atgimimo aikštėje tikriausiai nebus. Ir ne todėl, kad išsigąsta kritikos, jog pernai už jos nuomą sumokėta brangiai – 34 tūkst. eurų. Konkursas buvo paskelbtas ir šiemet, tačiau gauti trys pasiūlymai nuvylė komisiją.

Tačiau žmonių užaugintos eglės, vertos papuošimo Teatro aikštėje, rinkimai šiemet vyks trečią kartą. Šiemet Miesto tvarkymo skyrius kalėdinei puošybai turi 133 tūkst. eurų.

Anksčiau buvo puošiamas Taikos prospektas iki „Akropolio“, o šiemet planuojama mažų mažiausiai iki Debreceno g. Kaip ir pernai, papildomai bus puošiamos S. Daukanto ir Priestočio gatvės. Šiemet papildomai perkamos 166 girliandos medžiams.

„Norime kiek galima labiau jomis apšviesti Teatro ir Atgimimo aikštes. Jeigu spėsime, bandysime dar Liepojos gatvėje pakabinti puošybos elementų. Norėtume pasiekti, kad per visą miestą važiuojant būtų juntama kalėdinė dvasia“, – sakė I. Šakalienė.

Tarp puošybos elementų – ir Šiaurės žvaigždė, ir burės, ir šviečiantis burbulas, ir įvairios bangos.

„Pernai, nepaisant visos kritikos dėl plastikinės Kalėdų eglės Atgimimo aikštėje, komisijai nekilo jokių abejonių. Ji buvo išskirtinė: naujas dizainas, nauji sprendimai. Šiemet atmetėme visus tris pasiūlymus. Vertinome ir ekonominį naudingumą, bet vizualiniai sprendiniai buvo labai nuobodūs, netgi, sakyčiau, primityvoki. Mes net neplėšėme antrų vokų, nebuvo iš ko rinktis.

Dabar Atgimimo aikštę bandysime puošti šiek tiek kitaip, o eglės turbūt nebus. Antro pirkimo mes nespėsime suorganizuoti. Praėjusią savaitę jau kalbėjome su Savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojais, galbūt organizuosime kokią nors akciją su mokymo įstaigomis“, – aiškino I. Šakalienė.

Egidijaus Jankausko/ve.lt nuotr.

Skelbtame konkurse eglutės nuoma neturėjo viršyti 51 tūkst. eurų. Kam tie pinigai bus panaudoti, I. Šakalienė dar negalėjo pasakyti. Galbūt už juos bus įsigyta kokių nors puošybos elementų, kuriuos būtų galima ir kitais metais panaudoti.

„Viena vertus, lyg ir norisi antros eglės, bet jeigu nėra gero pasiūlymo, tai gal tada nereikia visai. Komisija taip nusprendė vienbalsiai. Gal dabar visi skeptikai, kurie pyko, kad miestas išlaidauja, šį kartą nebepyks“, – sakė I. Šakalienė.

VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė informavo, kad ir šiemet įstaiga laimėjo konkursą, kuriame reikėjo pateikti kalėdinę koncepciją, Kalėdų eglutės kompoziciją Teatro aikštėje, pasiūlyti apšvietimo, kalėdinės mugės variantus, pateikti renginių ir viešinimo planus bei naujamečio fejerverko pristatymą.

„Klaipėdos švenčių“ pasiūlyta koncepcija – „Stebuklingos Kalėdos Klaipėdoje“. Planuojama, kad šventę Teatro aikštėje kurs ne tik organizatoriai, bet ir bendruomenės nariai. Jau trečius metus iš eilės bus organizuojami žmonių užaugintos eglutės, vertos Teatro aikštės, rinkimai. Tradiciškai vyks ir Kalėdų eglutės įžiebimo šventė.

Pagalvota ir apie meninį objektą, kuris visą kalėdinį mėnesį vilios žmones į Teatro aikštę. Kas tai bus, D. Grikšaitė neatskleidė, organizatoriai nori kol kas išlaikyti paslaptį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.