Lietuvoje

2018.10.23 13:11

B. Gailius: pasyvi Lietuvos politika ES mums nėra naudinga

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.23 13:11

Artėjant Lietuvos prezidento rinkimams, politikos apžvalgininkų teigimu, didėja naujos politikos poreikis. Tačiau, istoriko, politikos apžvalgininko dr. Bernardo Gailiaus manymu, Lietuvos užsienio politika, ypač Europos Sąjungoje, ne vienerius metus yra pasyvi.

B. Gailius pastebi, kad prezidentas yra užsienio politikos figūra ir užsienio politikoje šiuo metu labai reikia naujos politikos.

„Pirmiausia, naujos Lietuvos politikos ES ir NATO. Abiejose organizacijose vyksta pokyčiai, ypač ES vyksta aštri diskusija dėl to, kokia bus ES ateitis. Kol kas Lietuva laikosi tokios pozicijos tarsi laukimo. Pasižiūrėsime, kaip bus, ką kiti nuspręs, ir mes tada prie to kaip nors prisitaikysime. Nebūtinai tokia turėtų būti Lietuvos pozicija, nes ES yra organizacija, kur kiekviena valstybė, maža ar didelė, turi daugiau mažiau vienodas teises ir galimybių ten yra įvairių. Reikėtų aiškiai apsibrėžti, kokie yra Lietuvos interesai“, – LRT TELEVIZIJAI sakė B. Gailius.

Kalbėdamas apie būsimą šalies prezidentą B. Gailius tikisi, kad jam pavyks inicijuoti pokyčių Europos politikoje.

„Dabar yra laikas aiškiai formuluoti, kokie yra Lietuvos interesai Europoje, ir jų siekti. Ta diskusija kažkaip niekaip neprasideda, nes mes arba laikome ES savaime suprantamu dalyku, kuris niekada nepasikeis, arba atsiranda kažkokios keistos grupelės, kuriose kalbama kaip apie blogį, grėsmę suverenitetui. O rimta diskusija, kas vyksta su ES, kur ji eina ir ką Lietuva galėtų daryti, nevyksta. Manau, kad Lietuva daug galėtų padaryti“, – tikino B. Gailius.

Išsamiau – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.