Lietuvoje

2018.10.23 07:27

Komentuos atvejį, kai iš tėvų Kaune paimti du mažamečiai

LRT RADIJAS, Edmundas Jakilaitis2018.10.23 07:27

Žiniasklaida aiškinasi atvejį Kaune, kai rugsėjo pabaigoje iš šeimos buvo paimti du mažamečiai už tai, kad motina viešoje vietoje vienam jų kelis kartus sudavė ranka. Portalo lrytas.lt duomenimis, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba išsamiau situaciją turėtų komentuoti antradienį spaudos konferencijoje Vilniuje.

Apie tai, kad Kauno Panemunės šile su dviem vaikais vaikštanti moteris galbūt prieš vieną jų smurtauja policijai pranešė praeiviai. Mamos teigimu, jos 2 metų sūnus bėgo į gatvę ir ji esą bandė jį sudrausminti, kelis kartus pliaukštelėdama ranka. Vaikui žymių, liudijančių, kad galėtų būti sumuštas, nenustatyta.

Šeima pareigūnams anksčiau žinoma nebuvo. Motinai iškelta baudžiamoji byla, uždrausta matytis ne tik su sūnumi, bet ir su jo 3 metų seserimi. Iš tėvų paimti vaikai nuo rugsėjo pabaigos gyvena pas globėjus.

Nuo liepos 1-osios, kai pradėjo veikti reformuota vaiko teisių apsaugos sistema, iš saugios aplinkos neužtikrinančių šeimų kas mėnesį paimama vidutiniškai po 500 vaikų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.