Lietuvoje

2018.10.22 20:52

Naujas Seimo vadovų taikinys – suvenyrai

Parlamentarai pradėjo svarstyti, ar dabar pardavinėjami suvenyrai su Seimo simbolika yra tinkami reprezentuoti šią valdžios įstaigą. Patys parlamentarai nemenką dalį parlamentinių lėšų skiria būtent suvenyrams pirkti ir dovanoja juos ne tik rinkėjams. Ketinama peržvelgti ir kainyną, mat kainos rėžia akis ne ką mažiau nei patys suvenyrai.

Seimas sandėlyje turi ir daugiau suvenyrų. Kai kurie regis mažai atspindi parlamentą. Štai tris eurus kainuojančias klumpes gali įsigyti kiekvienas apsilankęs Seime. Jeigu klumpės pasirodytų netinkamos, galima įsigyti Seimo puodelių, rašiklių ar užrašų knygelių. Tiek kainos, tiek parinkti suvenyrai užkliuvo Seimo vadovams. Paprašyta specialios darbo grupės peržiūrėti ir nustatyti, kokie suvenyrai tinkamai reprezentuotų parlamentą. Prašoma mažinti ir kainą.

„Buvo įvairiausių su Seimu nesusijusių daiktų, kuriuos Seimo nariai dovanodavo. Mes tiesiog prašome reglamentuoti, kad atsirastų Seimo vadinamasis firminis stilius, kad būtų įpakavimas vienas ir vienodas visiems“, – apie susidariusią situaciją kalba Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Suvenyrai dažniausiai parenkami iš kelių grupių. Paprasčiausi – kanceliarinės prekės. Kiek įmantresnės dovanos – aksesuarai: diržai, kaklaraiščiai, kepuraitės. Populiarus pasirinkimas – ir saldėsiai. O išskirtiniausi suvenyrai – meno dirbiniai: paveikslai, įrėmintos nuotraukos.

Protokolo ir etiketo eksperto Armino Lydekos teigimu, ne visi Seimo suvenyrai nevykę. Pavyzdžiui diplomatine tradicija laikomi kaklaraiščiai ir skarelės – itin tinkami.

Daugiau – Žyginto Abromaičio reportaže.