Lietuvoje

2018.10.22 20:30

Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys A. Kaušpėdas: šiandien yra ir džiuginančių, ir įsisenėjusių dalykų

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.22 20:30

Lygiai prieš 30 metų, 1988 m. spalio 22–23 d., Lietuvoje įvyko pirmasis Persitvarkymo Sąjūdžio Steigiamasis suvažiavimas. Tomis dienomis daugiau nei 1 000 delegatų iš visos Lietuvos susirinko į Vilniaus sporto rūmus. Pasak Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Algirdo Kaušpėdo, kalbėti apie Lietuvos ateitį buvo atvykęs šalies elitas. 

„Prisimindamas tą Sąjūdžio suvažiavimą galiu pasakyti, kad tai iš tiesų buvo nuostabi šventė ir daugelis žmonių buvo labai pakiliai nusiteikę. Galima sakyti, kad tai buvo bendražygių, bendraminčių suvažiavimas. Galiu pažymėti tai, kad turbūt ketvirtis viso sąstato žmonių buvo menininkai ir kultūros žmonės, o trys ketvirtadaliai žmonių buvo su aukštuoju išsilavinimu. Tai galima teigti, kad tuo metu buvo susirinkęs Lietuvos elitas kalbėtis, kurti planus, strateguoti, kaip išlaisvinti Lietuvą“, – LRT TELEVIZIJAI sakė A. Kaušpėdas.

Kalbėdamas apie įvykius Lietuvoje nušvietusią užsienio žiniasklaidą, A. Kaušpėdas tikino, kad viešumas tuo metu buvo itin svarbus kovos ginklas.

„Mes, kiek galėjome, tiek kvietėme užsienio žurnalistus, jų nebuvo labai daug. Bet tie, kurie buvo, ir tie užsienio žmonės, pavyzdžiui, užsienio lietuviai, amerikiečiai, kurie sekė ir dalyvavo visame veiksme, nepaprastai padėjo mums išviešinti tai, kas vyko, ir tai mums labai stipriai padėjo“, – tikino A. Kaušpėdas.

Išsamiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt