Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.22 16:12

Seime šaukiamas nenumatytas posėdis dėl S. Skvernelio veiklos

LRT.lt 2018.10.22 16:12

Spalio 23 d. šaukiamas nenumatytas Seimo posėdis, kuriame bus svarstomos rezoliucijos dėl Sauliaus Skvernelio įvykdytų Lietuvos teisės aktų pažeidimų bei galimo priesaikos sulaužymo ir dėl daromo neleistino spaudimo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir neteisėtų įrašų, rašoma pranešime spaudai.

„Pirmosios rezoliucijos projekte pažymima, kad spalio 16 d. Seimo plenariniame posėdyje ministras pirmininkas S. Skvernelis, atsakydamas į Seimo narių iš anksto raštu užduotus klausimus, pateikė melagingą informaciją, atsisakė atskleisti prašomą informaciją apie galimai sunaikinto vyriausybės pasitarimo įrašo aplinkybes bei sąmoningai klaidino Seimo narius apie Konstitucijoje, įstatymuose ir poįstatyminiuose teisės aktuose įtvirtintas vyriausybės ir vyriausybės kanceliarijos teises ir pareigas“, – teigiama iniciatyvos autorių pristatyme.

Kaip rašoma pranešime, antrojoje rezoliucijoje Seimo nariai Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė raginami nenaudoti Seimo narių mandatų neteisėtam VTEK šantažui ir pažymi, kad tokie veiksmai nedera su Seimo narių priesaika „sąžiningai tarnauti demokratijai“.

„Rezoliucijoje teisėsaugos institucijos raginamos nedelsiant imtis visų reikalingų baudžiamojo persekiojimo priemonių ir ryžtingai užkirsti kelią vis dažniau pasitaikančiam neteisėtam valstybės pareigūnų ar tarnautojų pokalbių įrašinėjimui ir tokių įrašų naudojimui, šantažuojant valstybės pareigūnus ar institucijas. Teisėsaugos institucijos raginamos įvertinti Seimo narių Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės veiksmus, naudojant neteisėtai darytus pokalbių įrašus VTEK narių šantažui“, – rašoma LRT.lt atsiųstame pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi