Lietuvoje

2018.10.22 15:13

S. Jakeliūnas prašo VTEK įvertinti galimai neteisėtą lobistinę G. Landsbergio veiklą

LRT.lt2018.10.22 15:13

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir prašo įvertinti galimai neteisėtą Gabrieliaus Landsbergio lobistinę veiklą, esą vykdomą privačių pensijų fondų naudai.

„Seimo nario G. Landsbergio veiksmus prašau įvertinti Lobistinės veiklos įstatymo kontekste. Seimo narys tiek viešais melagingais pranešimais, tiek pačiu kreipimusi į Konstitucinį teismą galimai atstovavo verslo subjektų interesus ir vykdė lobistinę veiklą, kas savo turiniu nėra priskirtina Seimo nario pareigoms ir vertintina kaip galimai neteisėta lobistinė veikla“, – sakė S. Jakeliūnas.

Anot jo, kaip anksčiau skelbta, Seimo narių grupės kreipimasis, kurį taip pat pasirašė ir TS-LKD partijos pirmininkas, iš esmės yra nukopijuotas Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos raštas.

Seimo narių grupės kreipimosi turinys esą didele dalimi pažodžiui sutampa su minėtų įstatymų teisinio vertinimo tekstu, kurį pensijų fondų užsakymu parengė advokatai.

„Tokios G. Landsbergio veiklos užsakovu gali būti laikoma jau minėta asociacija, kurios nariai yra privatūs pensijų fondai. Būtent pensijų fondų lėšos sudaro apie 60 proc. „BaltCap Infrastructure Fund“ lėšų, su kurio valdytoja „BaltCap“ ūkinius-komercinius santykius plėtoja G. Landsbergio žmonos valdomas ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklas „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos“, – sakoma LVŽS pranešime.

Jame taip pat primenama, jog praėjusią savaitę Seimo Etikos ir procedūrų komisija jau pradėjo nagrinėti kitą G. Landsbergio veiklos epizodą, kai jis viešai paskelbė informaciją neva Stasys Jakeliūnas grasino Konstitucinio teismo teisėjams. Tokiu savo veikimu, kaip rašoma pranešime, G. Landsbergis galimai ne tik pažeidė Politikų elgesio kodeksą, bet ir diskreditavo Konstitucinį Teismą bei jo pirmininką Dainių Žalimą.

LVŽS primena, jog Lobistinės veiklos įstatymas nustato, kad neteisėta lobistine veikla vykdoma tokie veiksmai, kuriais siekiama daryti įtaką valstybės politikams, valstybės pareigūnams, valstybės tarnautojams ir kitiems asmenims, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai, administraciniai sprendimai, kuriuos vykdo į lobistų sąrašą neįrašytas asmuo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.