Lietuvoje

2018.10.22 13:23

NATO naikintuvai praeitą savaitę 3 kartus lydėjo virš Baltijos jūros skridusius rusų orlaivius

LRT.lt2018.10.22 13:23

Spalio 15–21 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai  tris kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių, skelbia KAM pranešime žiniasklaidai.

Spalio 15 d.  NATO oro policijos naikintuvai  atpažino du RF orlaivius SU-27, skridusius iš Kaliningrado srities į Kaliningrado sritį. Orlaiviai skrido be radiolokacinių atsakiklių, be skrydžio planų, su Regioniniu skrydžių valdymo centru (RSVC) radijo ryšio nepalaikė. 

Spalio 16 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino orlaivį TU-134, skridusį iš Kaliningrado srities į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido su radiolokaciniu atsakikliu, be skrydžio plano, su RSVC radijo ryšio nepalaikė. NATO naikintuvai taip pat atpažino ir tris RF orlaivius SU-30, skridusius iš RF žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaiviai skrido be radiolokacinių atsakiklių, be skrydžio planų, su RSVC radijo ryšio nepalaikė. 

Spalio 18 d. NATO oro policijos naikintuvai  atpažino  RF orlaivį TU-134, skridusį iš Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. Orlaivis skrido su radiolokaciniu atsakikliu, skrydžio planas pateiktas pavėluotai, su RSVC radijo ryšį palaikė. Orlaivį TU-134 lydėjo du RF orlaiviai SU-27, kurie grįžo atgal į Kaliningrado sritį. Orlaiviai  SU-27 skrido be skrydžio plano, be radiolokacinio atsakiklių, su RSVC radijo ryšio nepalaikė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.