Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.09 10:53

Pareigūnų profsąjunga vidaus reikalų ministrą skundžia VTEK

Pareigūnų profesinė sąjunga etikos sargams skundžia vidaus reikalų ministrą Dailį Barakauską. Prašoma ištirti galimą ministro interesų konfliktą, kai „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nario vadovaujama ministerija ėmėsi tirti policijos veiksmus sulaikant šios partijos frakcijos Seime seniūną Petrą Gražulį.

Pareigūnų profesinė sąjunga etikos sargams skundžia vidaus reikalų ministrą Dailį Barakauską. Prašoma ištirti galimą ministro interesų konfliktą, kai „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nario vadovaujama ministerija ėmėsi tirti policijos veiksmus sulaikant šios partijos frakcijos Seime seniūną Petrą Gražulį.

Profsąjungų pusėn stojanti Seimo opozicija ministro veiksmus vadina spaudimu policijai ir neatmeta galimybės kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) ir prašo ištirti, ar ministras nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Profsąjungos atstovas pastebi, kad D. Barakauską pradėti tyrimą dėl jo partijos kolegos sulaikymo paprašė kitas partijos kolega – „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas.

„Akivaizdu, kad tyrime objektyvumo jei būtų, tai būtų mažai. Toks įspūdis, kad šioje partijoje yra telefoninė teisė, jei užtenka partijos kolegos skambučio: pažiūrėk, mus skriaudžia... Tai daugiau politikavimas ar papildomo dėmesio noras. Ir kraunasi papildomą politinį kapitalą“, – teigė profsąjungų susivienijimo atstovas Tomas Vaitkunskas.

Ministerijos atstovai kreipimosi į etikos sargus kol kas nekomentuoja. Tai žadama padaryti pasitarus su D. Barakausku, kuris šiuo metu gydosi ligoninėje.

Anksčiau ministerijos atstovai tikino, kad per tyrimą gilinsis į incidentą ir spręs, ar policijos pareigūnai elgėsi tinkamai, ar neperžengė ribų ir ar nereikia pradėti tarnybinio patikrinimo.

„Tai nėra oficialus tyrimas šito incidento, šitos situacijos – tai yra tiesiog preliminarus įsigilinimas į foto ir video medžiagą, kuris taip pat turėtų duoti atsakymą. Oficialusis tyrimas yra pradedamas ministro įsakymu ir dėl to mes turėtumėm sulaukti grįžtančio iš ligoninės ministro“, – teigia vidaus reikalų ministro patarėjas Valdas Kaminskas.

Pareigūnų profsąjungos atstovai pripažįsta, kad imtis tokio tyrimo ministerija teisę turi. Tačiau paprastai pareigūnų veiksmų teisėtumą aiškinasi policijos Vidaus tyrimų tarnyba. Profsąjunga jau samdo advokatus ir žada teisinėmis priemonėmis ginti sostinės pareigūnus.

Politinį palaikymą žada Seimo opozicija, ministerijos tyrimą vadinanti spaudimu policijai. O sulaukus tyrimo išvadų ji neatmeta galimybės kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

„Mes sugrįžtume į neseną praeitį, kai atsiranda neliečiamųjų kasta, kurių negalima paliesti, jei žmogus atlieka tiesiog savo tarnybines pareigas. Tokiu atveju, neatmesčiau galimybės kreiptis į Generalinę prokuratūrą, ar nebuvo viršyti įgaliojimai, kurie suteikti ministerijos darbuotojams. Ar jie neperžengė ribos ir nevykdė partinio užsakymo“, – teigė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

P. Gražuliui skirta 200 litų bauda už policijos „stop“ juostos peržengimą, surašyti du protokolai už pasipriešinimą pareigūnams ir jų reikalavimų nevykdymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi