Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.09 10:55

V. Uspaskichui pradėtas tyrimas dėl nepagarbos teismui

Buvusiam Darbo partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui vėl gali tekti minti teismų slenksčius. Generalinė prokuratūra sureagavo į Teisėjų tarybos skundą ir pradeda ikiteisminį tyrimą dėl nepagarbos teismui.

Buvusiam Darbo partijos lyderiui Viktorui Uspaskichui vėl gali tekti minti teismų slenksčius. Generalinė  prokuratūra sureagavo į Teisėjų tarybos skundą ir pradeda ikiteisminį tyrimą dėl nepagarbos teismui. 

Teisėjų tarybai užkliuvo liepos 28-ąją iš Rusijos grįžusio V. Uspaskicho pasisakymas, kuriame žurnalistams komentuodamas teismo sprendimą Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje, jis išvadino teisėjus nusikaltėliais ir bailiais.

„Praktiškai trys teisėjai padarė didžiulį nusikaltimą prieš teisingumą. (...) Priimti sprendimą neturint kaltės – tai yra didžiulis nusikaltimas. Aš jums tiesiai šviesiai kalbu. Jie nusikaltėliai priimant tokį sprendimą. Tegul jie apskundžia mane. Jie pabijos, jie bailiai. Jie nesavarankiški“, – liepos 28 d. kalbėjo politikas.

Prokurorai tirs, ar yra pagrindo įtarti, kad politikas sąmoningai užgauliojo bylą nagrinėjusius teisėjus.

Organizuoti ikiteisminį tyrimą pavesta Vilniaus apygardos prokuratūrai.

„Rugpjūčio 6 dieną į Generalinę prokuratūrą kreipėsi Teisėjų tarybos primininkas Gintaras Kryževičius dėl Seimo nario V. Uspaskicho viešų pasisakymų apie teisėjus, priėmusius sprendimą Darbo partijos byloje. Prokuratūra išnagrinėjusi minėtą prašymą pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nepagarbos teismui“, – LRT televizijos naujienų tarnybai komentavo Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Rita Stundienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi