Lietuvoje

2018.10.20 17:20

Ar reitinguose I. Šimonytė aplenks G. Nausėdą?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.20 17:20

Reitingų lentelėje sparčiai kylančiai Ingridai Šimonytei pirmos pozicijos neužleidžia Gitanas Nausėda, nors iš viešosios erdvės jis kurį laiką dingęs. Neišbarstyti procentų, pasak politologų, jam padeda kelionės po miestelius. Sociologas Vladas Gaidys Šimonytės šuolį  aiškina jos  savybėmis, kurios patinka rinkėjams.

„Kalbant apie jos elektoratą reikia pasakyti, kad jis labai primena liberalų [rinkėją], koks jis buvo prieš 10 metų – tarp jaunų žmonių labai daug balsuojančių, tarp studentų yra, tarp vilniečių, tarp turinčių gerą kvalifikaciją, gerą išsilavinimą, neblogas pajamas“, – vardija V. Gaidys. 

Profesorė Jūratė Novagrockienė sako, kada ateityje reitingai dar pateiks siurprizų, ypač jei nuspręs kandidatuoti iki šiol viešumoje mažai aptarinėjamas žmogus. Taip pat politologė spėja – I. Šimonytė gali aplenkti G. Nausėdą.  

„Atrodytų, kad panašios pakraipos kandidatų yra labai daug, tačiau I. Šimonytė išsiskiria. Iš vienos pusės ji panaši į G. Nausėdą, jie abu yra ekonomistai, bet iš kitos pusės ji turi tokį sąsają su reitinguose laiminčia partija. Nes iš tikrųjų konservatorių partija dabar turi daugiausiai palaikymo. Tai vieną veiksnį netgi siečiau su tuo, kad ji pristatoma kaip galima Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatė“, – LRT TELEVIZIJAI komentavo politologė. 

„Vilmorus“ apklausoje partijų reitinguose įspūdingų šuolių nėra: pirmauja konservatoriai, antri „valstiečiai“, į trečią vietą pakilo Tvarka ir teisingumas. Remiantis ta pačia apklausa, žemiausiai per 20 metų krito visuomenės pasitikėjimas švietimo sistema Lietuvoje, o po Registrų centro duomenų skandalo ir valdančiųjų ketinimų dėl LRT išaugo visuomenės pasitikėjimas žiniasklaida.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu bendrovė „Vilmorus“ atliko spalio 5–14 dienomis. Paklaida siekia 3,1 proc.

Plačiau – Redos Gilytės reportaže.