Lietuvoje

2018.10.20 16:07

Paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos įkūrimo jubiliejus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.20 16:07

Kaune iškilmingai paminėtas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos įkūrimo 30-metis. 

Būtent šiame mieste 1988-aisiais buvo įkurtas „Tremtinio“ klubas, 1990 metais pavadintas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga. Dabar ji vienija apie 28 tūkst. narių. 

Sveikindama iš visos Lietuvos susirinkusius minėjimo dalyvius, prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad meilė ir pagarba Tėvynei, kurią šalies tremtiniai ir politiniai kaliniai nešė per visą gyvenimą, iki šiol išlieka didžiausiu pavyzdžiu.

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad pasaulis dar per mažai žino apie stalininį genocidą, ir ypač tai, kas vyko Baltijos šalyse, todėl aukšti valstybės svečiai būna nustebę, girdėdami apie mūsų tautos patirtį. Tačiau būtent šie mūsų likimo faktai labai daug paaiškina, kodėl mums iki šiol taip skauda, kodėl taip reaguojame į kaimyną.

Prezidentė prisiminė jaudinantį Popiežiaus Pranciškaus apsilankymą KGB kalėjimo kamerose ir tai, kad Šventasis Tėvas labai daug suprato apie Lietuvą, kurioje ir Bažnyčia dalyvavo pasipriešinimo judėjime.  

Anot prezidentės, tas skausmas, kurį patyrė tremčių karta, tai palikimas, suteikiantis jėgų ir įprasminantis mūsų šiandienos veiksmus. Iš šios patirties įkvėpimo semiasi gražus jaunimas, dalyvaujantis „Misijoje Sibiras“ ir saugantis tautos atmintį. 

Šalies vadovė padėkojo šalies tremtiniams ir politiniams kaliniams, kad būtent jie palaikė nuo pačios prezidentavimo pradžios. „Jūs patikėjote manimi, aš patikėjau Jumis. Jūs buvote įkvėpimas ir pasitikėjimo šaltinis, visi mano veiksmai buvo Jūsų darbų tąsa“, – sakė Prezidentė.

Iš viso per 1940–1953 metų laikotarpį iš Lietuvos į tremtį ir Gulago lagerius buvo išvežta daugiau nei 280 tūkstančių žmonių. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga šiuo metu vienija apie 30 tūkstančių narių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt