Lietuvoje

2018.10.20 12:38

Lietuviai šalies švietimu nepasitiki labiausiai per pastarąjį dvidešimtmetį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.10.20 12:38

Buvo tokių metų, kai švietimo sistema Lietuvos gyventojai pasitikėjo labiau už visas kitas institucijas. Dabar toli gražu taip nėra, LRT RADIJUI sako „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys. Pasak jo, pasitikėjimas Lietuvos švietimu pasiekė žemiausią lygį per 20 metų.

„Jau rugsėjo mėnesį pasitikėjimas švietimo sistema sumažėjo ir pasiekė mažiausią rezultatą per 20 metų. O šį mėnesį – dar blogesnis rezultatas. Antras iš eilės negatyvus rekordas: 37 proc. vertina teigiamai, 13 – neigiamai“, – situaciją apibendrino V. Gaidys.

Remiantis ta pačia apklausa, gerokai krito ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės reitingas – neigiamų jos įvertinimų padaugėjo nuo 40 proc. iki beveik 50 proc. Tai, pasak sociologo, yra didžiulis šuolis. Jis kritusį pasitikėjimą aiškina vykdomu etatinio mokytojų apmokėjimo tvarkos įvedimu ir kitas pokyčiais švietimo srityje. 

Kalbant apie pasitikėjimą kitomis institucijomis, jis pakito nedaug. Ugniagesiais gelbėtojais pasitiki arti 90 proc., policija – 65 proc. respondentų. Tai vienas iš aukščiausių policijos įvertinimų per 20 metų. Kiek aukštesnis buvo tik šių metų pradžioje.

Pasak V. Gaidžio, labai pasitikima kariuomene, bažnyčia ir prezidentu, o nepasitikima – partijomis, Seimu, vyriausybe. Trečią mėnesį iš eilės mažėja pasitikėjimas bankais, bet balansas kol kas yra teigiamas. 

Reprezentatyvią gyventojų apklausą dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu bendrovė „Vilmorus“ atliko spalio 5–14 dienomis. Paklaida siekia 3,1 proc.

Parengė Ineta Nedveckė.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI