Lietuvoje

2018.10.20 13:47

I. Šimonytės reitingai auga kaip ant mielių: aplenkė ir S. Skvernelį

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.10.20 13:47

Gegužę konservatorę Ingridą Šimonytę kaip kandidatę, už kurią balsuotų prezidento rinkimuose, matė 5 proc. apklaustųjų, rugsėjį – 10 proc., o remiantis naujausia apklausa – jau 18 proc. Kaip LRT RADIJUI sakė „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys, I. Šimonytės reitingai auga „tiesiog dramatiškai“ – ji jau aplenkė ir premjerą Saulių Skvernelį.

Viršūnėje – G. Nausėda

„Vilmorus“, apklausdami respondentus, užduoda atvirą klausimą, už ką balsuotų prezidento rinkimuose. Vardas, kurį jau metus įvardija daugiausia respondentų – Gitanas Nausėda. Naujausios apklausos duomenimis, jį kaip Lietuvos prezidentą įsivaizduoja 23 proc. apklaustųjų. Jo reitingas pastaruoju metu beveik nekinta – praėjusį mėnesį buvo 22 proc.  

Į antrą reitingų lentelės vietą šįkart iškopė Ingrida Šimonytė. Ją, kaip kandidatę į prezidentus, palaiko 18 proc. apklaustųjų. „Jos reitingas sparčiai, tiesiog dramatiškai auga. Jeigu dar gegužės mėnesį [palaikymas] buvo 5 proc., šiuo metu – 3–4 kartus daugiau. Ypač po to, kai ji jau apsisprendė būti kandidate į prezidentus“, – komentavo V. Gaidys.

Į trečią vietą iš antros I .Šimonytė išstūmė apie kandidatavimą į prezidentus dar nepaskalbusį S. Skvernelį. Lyginant su situacija prieš metus, jo prezidentinis reitingas šiek tiek sumažėjo. 

Ketvirtoje vietoje – Vygaudas Ušackas. Jo reitingas per mėnesį pora procentinių punktų sumažėjo. „Matyt, tai dėl to, kad I. Šimonytė apsisprendė. Jų elektoratai ne taip ir toli vienas nuo kito“, – spėjo sociologas.

V. Ušackas, E. Blaževič/LRT nuotr.

Penktas – Arvydas Juozaitis, po to pagal populiarumą rikiuojasi – Naglis Puteikis, Aušra Maldeikienė. 

Remiantis šia apklausa, pasikeitė ir populiariausia partija. 

Neigiamų švietimo ministrės įvertinimų šuolis

Pirmos vietos tarp populiariausių politikų neužleidžia prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ją palankiai vertina maždaug 60 proc. Antroje vietoje – Visvaldas Matijošaitis su 57 proc. „Jeigu vertintume pagal teigiamų ir neigiamų vertinimų skirtumą, jis užima pirmą vietą“, – akcentavo sociologas.

S. Skvernelis, L. Linkevičius ir D. Grybauskaitė, E. Genio/LRT nuotr.

Trečioje vietoje – Linas Linkevičius (teigiamai jį vertina 47 proc.), tiek pat procentų apklaustųjų teigiamai vertina ir ministrą pirmininką Saulių Skvernelį. 

Aktyviai keičiasi ministrų reitingai. Susisiekimo ministro Roko Masiulio reitingas pakilo iki 41 proc. – tai yra aukščiausias jo pasiekimas. 

Gerokai padaugėjo neigiamų aplinkos ministro Kęstučio Navicko vertinimų. Pasak V. Gaidžio, tai gali būti susiję su Labanoro girios kirtimu.

Taip pat krito ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės reitingas. „Neigiamų įvertinimų padaugėjo nuo 40 proc. iki beveik 50 proc. Tai yra didžiulis neigiamų įvertinimų šuolis, o teigiamų yra nelabai daug. Galima manyti, kad tai susiję su švietimo, mokyklų reforma, mokytojų atlyginimais“, – sakė „Vilmorus“ vadovas. Pasak jo, mažėjo ir visuomenės pasitikėjimas visa švietimo sistema – dabar jis žemiausias per pastaruosius 20 metų

Reprezentatyvią gyventojų apklausą dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu bendrovė „Vilmorus“ atliko spalio 5–14 dienomis. Paklaida siekia 3,1 proc.

Parengė Ineta Nedveckė.

Populiariausi