Lietuvoje

2018.10.19 17:17

Po žmogaus gyvybę nusinešusio sprogimo panevėžiečiai skaičiuoja nuostolius

Ketvirtadienio vakarą Panevėžyje, Ateities gatvėje esančiame garažų kooperatyve nugriaudėjęs sprogimas nusinešė vieno žmogaus gyvybę. Iki paryčių nuolaužas šalinę ugniagesiai daugiau aukų neaptiko. Penktadienio popietę į sprogimo vietą buvo įleisti ir garažų savininkai. Žmonės skaičiuoja dešimtis tūkstančių eurų siekiančius nuostolius.

Sprogimas nusinešė 1980-aisiais metais gimusio vyro gyvybę. Penktadienį įvykio vietoje sutikti garažų savininkai pasakojo, kad asmuo, kuris žuvo per sprogimą, tame garaže praktiškai gyveno. Jį ten buvo galima sutikti kone visada. Kol kas tikslios sprogimo priežastys tiriamos, tačiau, 15min žiniomis, sprogo garaže susikaupusios dujos. Sprogimas įvyko tuomet, kai žmogus viduje pabandė uždegti šviesą.

Ugniagesiai penktadienį patikslino, kiek iš viso garažų buvo apgadinta ar sunaikinta. Sprogimo banga nušlavė penkis garažus. Dar vienuolika garažų apgadinta. Kai kurie iš jų – itin smarkiai. Sprogimas įvyko trečiame garaže nuo kraštinės sienos, tad nuo sprogimo epicentro į abi puses visiškai sugriuvo po du garažus.

Taip pat apgriautas ir kitas garažas, kuris su sprogimo epicentru ribojosi galine siena. Sprogimo banga išplėšė garažo duris. Jos nuskriejo į kitoje pusėje esantį garažą, išlaužė pastarojo duris ir sulindo į vidų. Apgadintas viduje stovėjęs „Renault“.

Apgadintas ir antras, „Opel“ automobilis. Jis stovėjo antrame garaže nuo sprogimo epicentro. Ant automobilio nuvirto stogo konstrukcija. Kitoje pusėje, irgi per du garažus nuo sprogimo vietos, stovėjo motociklas. Transporto priemonė buvo prispausta prie sienos.

Sprogimo vakarą ugniagesiai nuolaužas įvykio vietoje šalino ir kūno ieškojo iki paryčių. Galiausiai prispaustas kūnas buvo rastas garažo rūsyje. Įvykio vietą iki ryto pasiliko saugoti policijos pareigūnai, o penktadienį apžiūrėti savo sunaikinto turto jau buvo įleisti ir vietos gyventojai.

Itin didelius nuostolius patyrė vienas asmuo, kurio du garažai buvo visiškai šalia sprogusio garažo. Jie abu nušluoti nuo žemės. Panevėžietis teigia dar sunkiai suvokiantis, kokius nuostolius patyrė. Pasak vietos gyventojų, garažai šiame kooperatyve kainuoja maždaug šešis tūkstančius eurų.

Panevėžietė, ant kurios automobilio užvirto stogo perdanga, teigė ieškosianti finansinės pagalbos savivaldybėje, kadangi nei garažai, nei juose esantis turtas nuo tokio įvykio neapdraustas. „Net nežinau, nuo ko pradėti, kaip čia viską susitvarkyti. Garažo nebėra, mašina prispausta. Neįsivaizduoju, kaip mes čia susitvarkysim šitą „bardaką“. Kaip po karo čia viskas“, – nedaugiažodžiavo plytgalius rinkusi moteris.

Apie nuostolius kalba ir mažiau apgadintų garažų savininkai, mat aplink esantiems garažams suskilo sienos, pasislinko konstrukcijos, perdangos. Iš viso nuostoliai gali siekti dešimtis tūkstančių eurų.