Lietuvoje

2018.10.19 14:42

Surinkti parašai dėl nenumatytojo Seimo posėdžio sušaukimo

ELTA2018.10.19 14:42

Kitą savaitę, spalio 23 d., planuojama surengti nenumatytą Seimo plenarinį posėdį.

Penktadienį Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui įteikti Seimo narių parašai dėl nenumatyto posėdžio sušaukimo.

Opozicija siūlo šiame posėdyje svarstyti rezoliucijų projektus dėl premjero Sauliaus Skvernelio įvykdytų Lietuvos teisės aktų pažeidimų bei galimo priesaikos sulaužymo ir dėl daromo neleistino spaudimo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) ir neteisėtų įrašų.

Rezoliucijos projekte pažymima, kad spalio 16 d. Seimo plenariniame posėdyje ministras pirmininkas S. Skvernelis, atsakydamas į Seimo narių iš anksto raštu užduotus klausimus, pateikė melagingą informaciją, atsisakė atskleisti prašomą informaciją apie galimai sunaikinto vyriausybės pasitarimo įrašo aplinkybes bei sąmoningai klaidino Seimo narius apie Konstitucijoje, įstatymuose ir poįstatyminiuose teisės aktuose įtvirtintas vyriausybės ir vyriausybės kanceliarijos teises ir pareigas.

Antrojoje rezoliucijoje Seimo nariai Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė raginami nenaudoti Seimo narių mandatų neteisėtam Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) šantažui ir pažymima, kad tokie veiksmai nedera su Seimo narių priesaika „sąžiningai tarnauti demokratijai“.

Rezoliucijos projekte teisėsaugos institucijos raginamos nedelsiant imtis visų reikalingų baudžiamojo persekiojimo priemonių ir ryžtingai užkirsti kelią vis dažniau pasitaikančiam neteisėtam valstybės pareigūnų ar tarnautojų pokalbių įrašinėjimui ir tokių įrašų naudojimui, šantažuojant valstybės pareigūnus ar institucijas.

Teisėsaugos institucijos taip pat raginamos įvertinti Seimo narių R. Karbauskio ir A. Širinskienės veiksmus, naudojant neteisėtai darytus pokalbių įrašus VTEK narių šantažui.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7