Lietuvoje

2018.10.19 13:57

Prezidentės prašoma vetuoti galimybę skolintis iš valstybės politinių partijų veiklos finansavimui

LRT.lt 2018.10.19 13:57

Penktadienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Mykolas Majauskas, Ingrida Šimonytė, Emanuelis Zingeris, Kazys Starkevičius ir Monika Navickienė kreipėsi į prezidentę, prašydami vetuoti Seimo priimtą 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo Nr. XIII-868 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-2470 (2), rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jame drauge su kitais pasiūlymais, siūloma skolintis valstybės vardu nenumatytoms išlaidoms politinių partijų veiklai finansuoti.

„Nors projekto iniciatoriai rašte deklaruoja kilnius tikslus – užtikrinti nustatytus įsipareigojimus 2018 m. skirti ne mažiau 2 proc. šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) krašto apsaugai, prisiimant atsakomybę už Lietuvos valstybės ir jos piliečių saugumą ir taip užtikrinant Šiaurės Atlanto Sutarties įgyvendinimą – įstatymo pakeitimai atskleidžia motyvus, nesusijusius su šalies nacionalinio saugumo interesais. Kartu su galimybe skolintis gynybos finansavimui buvo priimta ir įstatymo pataisa numatanti galimybę skolintis „nenumatytoms išlaidoms politinių partijų veiklai finansuoti“, – rašoma LRT.lt atsiųstame pranešime.

Parlamentarai kreipimesi pažymi, jog pasirtinktas partijų finansavimo metodas pažeidžia biudžeto formavimo taisykles ir nepaiso teisėkūros procedūrų.

„Šiuo priimtu sprendimu diskredituojamas šalies gynybos finansavimas – po nacionalinio saugumo strateginiais klausimais paslepiant purvinus politinius interesus. Galų gale, priimant įstatymo pataisas buvo pažeistos teisėkūros procedūros – nebuvo gautos vyriausybės išvados teiktiems įstatymo pakeitimo siūlymams, kadangi Etikos ir procedūrų komisija pasiūlė grąžinti įstatymo projektą į priėmimo stadiją, o buvo registruota naujų pasiūlymų, dėl kurių vyriausybė nepasisakė, nors turi prievolę tai padaryti. Tai kuria labai pavojingą precedentą“, – teigia M. Majauskas.