Lietuvoje

2018.10.19 13:52

Teismas leido gatvę Vilniuje pavadinti L. Kaczynskio vardu

LRT.lt2018.10.19 13:52

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs trijų visuomeninių organizacijų ir dviejų piliečių skundą Vilniaus miesto savivaldybės tarybai dėl sprendimo gatvę Šnipiškėse pavadinti Lecho Kaczynskio vardu, atmetė skundą kaip nepagrįstą.  

Asociacijos „Vilnijos“ draugija, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, Lietuvos pensininkų sąjūdis, L. K. ir E. M. kreipėsi į teismą prašydami panaikinti kaip neteisėtą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2018-02-07 sprendimą gatvę Šnipiškėse pavadinti L. Kaczynskio vardu. Pareiškėjai taip pat pateikė prašymą kreiptis į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą dėl lenko kortos atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai vertinimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs šį administracinį ginčą, priėjo prie išvados, kad „Vilnijos“ draugijos, Lietuvos pensininkų sąjūdžio ir Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos įstatai, Asociacijų įstatymo bei Administracinių bylų teisenos įstatymo nuostatos nesuteikia pareiškėjams teisės ginti viešąjį interesą kreipiantis į teismą ir pareiškėjai nelaikytini suinteresuotais asmenimis. Tai konstatavęs teismas pareiškėjų skundą atmetė kaip nepagrįstą, taip pat nevertino pateikto prašymo kreiptis į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą dėl lenko kortos atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai vertinimo.

Sprendimas per vieną mėnesį nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.