Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.19 12:06

Patarimai ieškantiems darbo: buvusio darbdavio atsiliepimai ir naivumas gali pakišti koją

Personalo atrankos specialistė Rita Karavaitienė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ atskleidžia, kad darbdaviai linkę tikrinti naujai samdomų darbuotojų rekomendacijas ir dažnai skambina buvusiems darbdaviams klausdami, ar priimtų atgal darbuotoją. „Tai yra vos ne pagrindas įsitikinti, ar tas žmogus buvo geras. Baziniai klausimai apie kompetencijas (...) yra viena. Kai kalba pasisuka apie tai, ar jūs jį [buvusį darbuotoją] priimtumėte atgal, dažnai atsiranda pauzės“, – sako specialistė ir priduria, kad dėl rekomendacijų kreipiamasi į aukščiausio lygio vadovus paskutiniame etape.

Personalo atrankos specialistė pataria neslėpti, kodėl išėjote iš ankstesnio darbo, bet pasakyti subtiliai – nepeikti buvusios darbovietės, vadovo.

Nuoširdumas būtų rekomenduojamas ir per darbo pokalbį, bet nederėtų pernelyg atvirauti su potencialiu darbdaviu. „Reikėtų labai gerai įvertinti, su kuo bendraujate, ar darbdavys pats yra atviras, nuoširdus, ir reaguoti taip pat. Nuoširdumą reikėtų naudoti saikingai, nepakenti sau ir nepereiti į naivumą – neatskleiskite visų kortų, neakcentuokite, kad kažko nemokate, nežinote. Naivumas gali pasireikšti smulkmenų aiškinimu. Tai mažina kandidato vertę, (...) nes žmogus pirmiausia vertinamas kaip darbuotojas – pokalbio metu reikia įrodyti, kad esi profesionalas“, – pataria R. Karavaitienė ir ragina remtis skaičiais, faktais.

Tų pačių principų derėtų laikytis ir rašant motyvacinį laišką – pirmiausia akcentuokite savo stiprybes, o ne to, ko nemokate, bet jūsų reikalauja. Pozityvumas, išlaikytas profesionalumas yra vertintinos savybės. 

Jei kažko nemokate, bet darbo skelbime to prašoma, darbo pokalbio metu nereikėtų tuščiai dalyti pažadų, kad išsyk išmoksite to, ko iš jūsų tikimasi. Verčiau savo pažadus pagrįskite.

Daugiau patarimų ieškantiems darbo – pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi