Lietuvoje

2018.10.18 17:36

Prabilo apie aktyvią vilkų medžioklę: regionų gyventojai kenčia nuo vilkų

„Jurbarko šviesa“ 2018.10.18 17:36

Vilkai kelia vis didesnę grėsmę guvulių augintojams. Šį rudenį Jurbarko rajone oficialiai registruoti trys atvejai, kai plėšrūnai papjovė gyvulius. Tačiau atvejų, kai su jais susidūrė gyvuliai ir žmonės – kur kas daugiau.

Rugsėjo 28-ąją Pelučių kaime (Veliuonos sen.) vilkai papjovė dvi avis. Tai antras atvejis seniūnijoje šiemet ir antras kartas, kai nuo plėšrūnų nukenčia tas pats ūkis. Dar vienas vilkų antpuolis fiksuotas rugpjūčio 16-ąją Paalsio I kaime (Šimkaičių sen.). Čia vilkai papjovė ožkavedę ožką ir ožkytę su ožiuku.

Pasak Veliuonos seniūno Egidijaus Mikštos, vilkai – didžiulė bėda, nuo kurios apsisaugoti praktiškai neįmanoma, ypač po keletą gyvulių laikantiems garbaus amžiaus žmonėms.

„Nepadeda nei tvoros, nei šunys. Šiais laikais, jei prie namų ateina vilkai, tai šunys net suamsėti bijo. Manau, kad vilkų daugėja ir ateis tas laikas, kai juos reikės pradėti medžioti smarkiai“, – sakė seniūnas.

Kad vilkai net šalia gyvenviečių elgiasi labai drąsiai, tikino ir į laikraščio „Jurbarko šviesa“ redakciją paskambinusi Gausantiškių gyventoja Birutė Petkevičienė.

Moteris teigia, kad ne per seniausiai plėšrūnai užpuolė du jaunus bulius Šimkaičių seniūnijos Pamituvio kaime. Galvijai liko gyvi, tik buvo sužaloti.

Pasak B. Petkevičienės, šį rudenį pirmą kartą savo akimis teko pamatyti vilkus. Nors kaimo pakraštyje ji gyvena 53-ejus metus, iki šiol pilkakailį plėšrūną buvo mačiusi tik zoologijos sode. Senjorė svarsto, kad vilkus į visai šalia namų esančias ganyklas gali atginti badas. Miškuose beveik nebeliko šernų, kuriuos dėl afrikinio kiaulių maro iššaudė medžiotojai.

„Šiemet nematėm nė vieno šerno, kai anksčiau jų lakstydavo būriais, šimtais tiesiog jų būdavo“, – pasakojo moteris.