Lietuvoje

2018.10.18 18:35

Keisis dviejų ministerijų pavadinimai

LRT.lt 2018.10.18 18:35

Seimas ketvirtadienį vienbalsiai priėmė vyriausybės įstatymo pataisas, kuriomis nutarta pakeisti Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų pavadinimus, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Priimtais pakeitimais Ūkio ministeriją nuspręsta pavadinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Šiuo pakeitimu siekiama kurti modernų valstybės požiūrį ir atkreipti dėmesį į šiuolaikišką ekonominių procesų reguliavimą, o visų pirma – į inovacijas, kurios sudaro svarbų pagrindą valstybės ekonomikos augimui, rašoma Seimo pranešime. Anot iniciatorių, ministerijos pavadinimas tiksliau reprezentuos ministerijos veiklos sritį, pobūdį ir pagrindinius tikslus, taip jos pavadinimas bus labiau suprantamas tarptautinei bendruomenei.

Pagal naujas nuostatas Švietimo ir mokslo ministerija vadinsis Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Kaip tvirtina iniciatoriai, pakeitus šios ministerijos pavadinimą bus sudarytos prielaidos reikšmingai padidinti sporto prestižą visuomenėje ir valstybės bei savivaldybių institucijose ir įstaigose, taip pat pagerinti tarptautinį bendradarbiavimą fizinio aktyvumo ir sporto srityse ir sustiprinti valstybės sporto institucijos – Švietimo ir mokslo ministerijos – vaidmenį sporto srityje.

Priimtos pataisos įsigalios 2019 m. sausio 1 d.

Neeilinė Seimo sesija
Stebėkite tiesiogiai 71
Jonas Pinskus, Agnė Širinskienė
2023.02.09 12:07

Netikėtumas Seime – griūva Lietuvos regionų frakcija

atnaujinta 12.47