Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.18 14:15

VTEK: V. Sinkevičius pažeidė įstatymą, nes nenurodė, kad yra ūkio ministras

LRT.lt 2018.10.18 14:15

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus laiku ir tinkamai deklaruoti privačius interesus.

VTEK nustatė, kad, 2017 m. lapkritį tapęs ūkio ministru, V. Sinkevičius per Interesų derinimo įstatyme nustatytą 30 kalendorinių dienų terminą nepatikslino savo privačių interesų deklaracijos duomenimis apie kitą darbovietę – Ūkio ministeriją – ir joje einamas pareigas. Šiuos duomenis valstybės politikas pirmą kartą deklaravo šių metų rugsėjį.

Vadovaujantis Interesų derinimo įstatymu, privačių interesų deklaravimas yra nuolatinis procesas: valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo pirmąjį kartą privačių interesų deklaraciją turi pateikti per 30 kalendorinių dienų nuo priėmimo į pareigas valstybinėje tarnyboje dienos, po to deklaraciją būtina per 30 kalendorinių dienų patikslinti kaskart, kai atsiranda naujų deklaruotinų duomenų ar pasikeičia jau deklaruotieji.

Tyrimą VTEK atliko viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos pagrindu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi