Lietuvoje

2018.10.18 14:36

Susikibo G. Landsbergis ir S. Skvernelis: vienas kitą kaltino melu

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.10.18 14:36

Vyriausybės panaikinto įrašo skandalas ir toliau gilina prarają tarp premjero Sauliaus Skvernelio ir opozicijos. Seimo konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai ketvirtadienį rengia bendrą posėdį, į kurį kvietė ir ministrą pirmininką S. Skvernelį bei vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį. Tiesa, abu vyriausybės atstovai dalyvauti opozicijos posėdyje atsisakė.

Premjeras žurnalistams teigė nesulaukęs oficialaus kvietimo ir apie tai, kad yra kviečiamas bei kokiais klausimais bus kalbama, sužinojęs tik iš žiniasklaidos. Tuo tarpu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis Seimo salėje patikino, kad ministrui pirmininkui buvo pateiktas oficialus kreipimasis.

Teigė, kad nėra statutinės galimybės

Dar gerokai prieš opozicijos rengiamą posėdį žurnalistų paklaustas, kodėl neketina dalyvauti opozicijų rengiamame posėdyje, S. Skvernelis atsakė nematantis prasmės ten dalyvauti.

„Jeigu tu nori nuoširdžiai pakviesti į susitikimą, tai apie tą susitikimą pirmiausia derinį su sekretoriatu, suderini laiką, temas ir susitinki. Jei apie susitikimą sužinai žiniasklaidoje, tai manau, kad tai dar vienas noras daryti politinį populizmą ir aš tame nedalyvausiu. Turime svarbesnių darbų“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Prakalbo apie nepasitikėjimą

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis kalbėjo, kad antradienį atsakinėdamas į Seimo narių klausimus ministras pirmininkas vengė atsakyti į klausimus, išsisukinėjo ir melavo sakydamas, kad jam negalioja vyriausybės kanceliarijos darbo reglamentas.

„Gyrėtės, kad turite teisininko išsilavinimą ir turėtumėte žinoti, kad teisės aktai, kaip ir įstatymai, galioja visiems Lietuvos piliečiams vienodai.

Gerbiamas ministre pirmininke, ar jūs suprantate, kad atsisakydamas dalyvauti bendruose demokratiniuose procesuose ir diskutuoti, atsakyti į klausimus, jūs galite nepalikti opozicijai jokios kitos išeities opozicijai, kaip tik imtis formalių nepasitikėjimo procedūrų“, – Seimo salėje kalbėjo G. Landsbergis.

Tuo tarpu ministras pirmininkas atsikirto, kad kaltindamas jį melu meluoja pats konservatorių lyderis: „Vyriausybė vadovaujasi visais įstatymais. <...> Noriu dar kartą priminti, kad vyriausybė atlieka viską, kas pavesta įstatymuose. Aš į klausimus atsakiau. Jūsų teiginiai yra netiesa ir melas.“

S. Skvernelis dar kartą teigė, kad oficialaus kvietimo į susitikimą nebuvo ir apie tai jis sužinojo tik iš žiniasklaidos.

Teigė ką kitą

Tačiau G. Landsbergis dar kartą patikino, kad dieną prieš planuojamą susitikimą buvo paskambinta yra vyriausybės kanceliariją ir jiems buvo pranešta, kad premjeras visą ketvirtadienį praleis Seime.

„Klausimai buvo perduoti, atsakymas iš jūsų sekretorės buvo gautas. Taip kad arba jūs esate melagis, arba bailys“, – rėžė TS-LKD vedlys.

Tuo tarpu premjeras atsakė nuo tolesnių komentarų susilaikantis.