Lietuvoje

2018.10.17 22:09

Fiksuojama padidėjusi oro tarša: kam tai pavojinga

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.10.17 22:09

Daugelyje Lietuvos vietų, įskaitant Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Kėdainių regionus, pastaruoju metu fiksuojamas padidėjęs užterštumas, bet viršutinė riba nėra viršyta. Į suprastėjusias oro sąlygas turėtų atkreipti dėmesį žmonės, sergantys tam tikromis ligomis. Vaikams ir senjorams taip pat nepatariama būti laike.

Aplinkos apsaugos agentūros Oro kokybės vertinimo sk. vyr. specialistas Sergejus Konkovas LRT TELEVIZIJAI sako, kad kietųjų dalelių koncentracijos suaktyvėjimą lėmė šilti orai. Jis teigia, kad dėl šilumos susidaro savotiškas gaubtas, apgaubiantis žemės paviršių, kuris neleidžia ant paviršiaus esantiems teršalams išsisklaidyti ore.

Oro taršai turi įtakos tiek kelio darbai, statybos, tiek intensyvus eismas bei prasidėjęs šildymo sezonas.

„Reikia, kad anticiklonas išeitų, pasikeistų meteorologinės sąlygos ir apatiniai atmosferos sluoksniai susimaišytų su viršutiniais, tada oro kokybė pagerės“, – sako specialistas, paklaustas, kada tikėtis, kad oro tarša sumažės.

Mažiau būti lauke, kai oro tarša padidėjusi, rekomenduojama vaikams, senyvo amžiaus ir alergiškiems žmonės, taip pat tiems, kurie serga kvėpavimo, plaučių, kraujotakos ligomis.

Tiems, kurie neserga minėtomis ligomis, patariama iš nuosavų automobilių persėsti į viešąjį transportą ir prisidėti prie kietųjų oro dalelių ore mažinimo.

Išsamiau – interviu su specialistu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.