Lietuvoje

2018.10.17 19:16

S. Skvernelis apie opozicijos kvietimą: nematau statutinės galimybės eiti kažkur

ELTA 2018.10.17 19:16

Ketvirtadienį kviečiamas į bendrą Seimo opozicinių frakcijų posėdį premjeras Saulius Skvernelis nemato galimybės jame dalyvauti.  

„Pirmą kartą girdžiu, nematau tokios statutinės galimybės eiti kažkur“, - į žurnalistų klausimą, ar dalyvaus tokiame posėdyje, trečiadienį žurnalistams Seime atsakė S. Skvernelis. 

Pasak premjero, atsakymai į opozicijos klausimus yra pateikti. „Visi klausimai atsakyti yra“, - tvirtino S. Skvernelis. 

Komentuodamas opozicijos veiksmus vyriausybės vadovas sakė, kad „tai yra vėl bandymas destabilizuoti vyriausybės darbą, oro virinimas“. 

„Viskas yra atlikta teisėtai, teisiškai ir tą puikiai žino opozicija, tiesiog apsimeta nesupranti teisės normų taikymo. Tiesiog toks jų darbas“, - mano vyriausybės vadovas. 

Nepatenkinta premjero Sauliaus Skvernelio atsakymais dėl pasitarimų įrašų, Seimo opozicija ketvirtadienį kviečia pokalbiui premjerą Saulių Skvernelį ir vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį, primena ELTA. 

„Atsakymai Seimo posėdyje tikrai buvo nepriimtini. Manome, kad premjeras turėtų patikslinti informaciją. Dėl to rytoj organizuojame specialų posėdį trijų opozicinių frakcijų, į kurį kviečiame premjerą ir vyriausybės kanclerį“, – trečiadienį po opozicinių frakcijų seniūnų pasitarimo žurnalistams sakė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. 

Pasak jo, norima išsiaiškinti dar tiksliau ir technines problemas.

„Ir tada, aišku, bus premjero politinis vertinimas, kodėl premjeras pasirinko sakyti netiesą. (...) Atsakinėdamas į Seimo narių klausimus, jis pasakė, kad jam, kaip premjerui, vyriausybės kanceliarijos darbo reglamentas negalioja. Tai paprasčiausia netiesos sakymas“, – sakė G. Landsbergis. 

Prieš imantis tolesnių veiksmų dėl įvykdytų įstatymų pažeidimų bei galimo priesaikos sulaužymo, opozicija, pasak jo, nori dar sykį suteikti progą premjerui ir kancleriui išsamiai atsakyti į parlamentarams kilusius papildomus klausimus bei paaiškinti aplinkybes dėl nepateikiamo vyriausybės pasitarimo įrašo. 

„Bendrame opozicinių frakcijų posėdyje priklausomai nuo ministro pirmininko ir jo kanclerio atsakymų bus apsispręsta dėl tolesnių teisinių ir politinių veiksmų“, – teigė G. Landsbergis.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas sakė, kad norėtų sužinoti, „kas vis dėlto davė komandą“.

„Be specialaus nurodymo toks įrašas tikrai negalėjo būti ištrintas. Arba premjeras buvo suklaidintas, arba jis meluoja, žinodamas, kad tai buvo padaryta specialiai“, – svarstė J. Olekas.

J. Olekas, E. Genio/LRT nuotr.

Jeigu paaiškėtų, kad premjeras melavo, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo nuomone, tada galėtų būti inicijuojama interpeliacija.

„Ne mums čia politikams smalsu žinoti, ką premjeras ten yra prišnekėjęs, visuomenė turi teisę žinoti. (...) Premjeras elgėsi kaip policininkas – nieko aš jums nepasakysiu ir nieko jūs neturite žinoti“, – apie premjero atsakymus kalbėjo E. Gentvilas. 

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo opozicinių frakcijų atstovai, konstatavę, kad premjeras S. Skvernelis galėjo sulaužyti priesaiką, inicijuoja skubias teisines ir politines konsultacijas dėl vyriausybės vadovo atsakomybės.

Opozicijos politikai antradienį išplatintoje pozicijoje teigia, kad S. Skvernelis melavo, išsisukinėjo ir Seimo posėdyje vengė tinkamai atsakyti į parlamentarų raštu pateiktus klausimus. Politikai tvirtina – premjeras sulaužė konstitucines pareigas būti atskaitingu Seimui, kai atsisakė atskleisti prašomą informaciją. 

Antradienį Seime premjeras S. Skvernelis aiškino, kad pasitarimų garso įrašai, jų darymas ir saugojimas nėra vyriausybės kanceliarijos viešoji funkcija, tokie įrašai nėra nurodyti vyriausybės kanceliarijos dokumentacijos plane.

„Vadovaujantis norminiais teisės aktais ir vadovaujantis kanceliarijoje nusistovėjusia tvarka – po to, kai yra surašomas pasitarimo protokolas, skaitmeninis įrašas ištrinamas automatiškai“, – sakė S. Skvernelis.