Naujienų srautas

Lietuvoje2012.07.14 12:11

N. Puteikis, R. Kupčinskas ir J. Šimėnas TS-LKD rinkimų sąraše pastumti žemyn

ELTA, LRT.lt 2012.07.14 12:11

Šeštadienį Rukloje (Jonavos r.) posėdžiaujanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą daugiamandatėje apygardoje.

Šeštadienį Rukloje (Jonavos r.) posėdžiaujanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba patvirtino kandidatų į Seimą sąrašą daugiamandatėje apygardoje.

Pirmuoju numeriu jame įrašytas partijos pirmininkas Andrius Kubilius. Toliau rikiuojasi Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, parlamentarė Agnė Bilotaitė, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, frakcijos seniūnas Seime Jurgis Razma. Iš viso sąraše – 227 pavardės.

Už sąrašą balsavo 80, prieš buvo 5, susilaikė 11 tarybos narių.

Daugiausia diskusijų sukėlė TS-LKD prezidiumo siūlymas perkelti į žemesnes vietas sąraše Seimo narius Naglį Puteikį, Rytą Kupčinską ir Joną Šimėną.

Nepaisant kai kurių diskusijose dalyvavusių tarybos narių nepasitenkinimo, buvo pritarta perkelti N. Puteikį iš 16 vietos į 26. R. Kupčinskas smuktelėjo iš 18 į 33, J. Šimėnas – iš 31 į 53 vietą.

Perkelti minėtuosius kandidatus į žemesnes sąrašo vietas rekomendavo TS-LKD Priežiūros komitetas bei frakcijos Seime Etikos komisija.

Parlamentaras N. Puteikis partiečių nemalonę užsitraukė, nes jis „aktyviai veikė prieš TS-LKD partijos tikslus ir programą“. Tuo tarpu Seimo nariai R. Kupčinskas ir J. Šimėnas buvo kritikuojami už tai, kad pažeidė frakcijos įpareigojantį sprendimą privalomai dalyvauti ir balsuoti už įstatymų paketą dėl naujos atominės elektrinės.

„Užteko Seime balsų priimti sprendimą ir be manęs. Partijai nesu nusižengęs, meskite į mane akmenį, jeigu pasakiau ką nors prieš partiją“, – sakė kandidatų į Seimo narius sąraše pažemintas, neseniai Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko posto netekęs J. Šimėnas.

Kai kurių klaipėdiečių remiamas parlamentaras N. Puteikis nesutikdamas su partiečių sprendimu piktinosi, kad konservatoriai neįžvelgia policijos ir teisėsaugos problemų.

Tuo tarpu viena iš konservatorių lyderių, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė tvirtino, kad negali būti demokratijos be atsakomybės.

„Kuris klebonas kelia maištą prieš popiežių?“ – taip kolegų elgesį vertino Raimundas Alekna.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi