captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kuršių nerijoje išgelbėtas skėtsakalio jauniklis

Gamtos mylėtojams Kuršių nerijoje trečiadienį teko nelengva užduotis – reikėjo išlaisvinti ant elektros stulpo sukrautame lizde įstrigusį reto paukščio – skėtsakalio – jauniklį. Besiblaškantį paukštį, kuriam jau laikas skristi į šiltuosius kraštus, išgelbėjo gamtininko Selemono Paltanavičius iškviesti Klaipėdos energetikai.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Gamtos mylėtojams Kuršių nerijoje trečiadienį teko nelengva užduotis – reikėjo išlaisvinti ant elektros stulpo sukrautame lizde įstrigusį reto paukščio  – skėtsakalio – jauniklį. Besiblaškantį paukštį, kuriam jau laikas skristi į šiltuosius kraštus, išgelbėjo gamtininko Selemono Paltanavičius iškviesti Klaipėdos energetikai.

Lizde besiblaškantį skėtsakalio jauniklį pamatė Kuršių nerijoje poilsiaujantis gamtininkas S. Paltanavičius. Aplinkosaugininkas sako, jau anksčiau pastebėjęs, kad per visą Kuršių neriją nutiestą elektros liniją pamėgo paukščiai – jie vis dažniau krauna lizdus ant stulpų ir laidų. Gamtininko akį patraukė reto paukščio – skėtsakalio – lizde niekaip negalintis pakilti jauniklis.

„Paukščio koja buvo pririšta, į kažką įsivėlusi. Pabaidytas jis krito iš lizdo, pakibo, kankinosi“, – pasakoja S. Paltanavičius.

Gamtininko pakviesti Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai paprašė energetikų pagalbos. Šie atvykę iškėlė iš lizdo į žvejų tinklo valą įsipainiojusį jauną sakaliuką. Gabalą tinklo į lizdą, anot gamtininko, galėjo atsinešti ankstesni jo šeimininkai – krankliai, mėgstantys viską tempti į lizdus.

Išlaisvintą jauniklį ornitologai sužiedavo – Lietuvoje šie paukščiai saugomi. Tačiau paleistas į laisvę mažasis sakalėlis kurį laiką nesuvokė, kad  jau gali skraidyti. Pakilo tik paragintas žmonių.

Pasak gamtą gerai pažįstančio S. Paltanavičiaus, likęs lizde jauniklis būtų miręs iš bado, nes sėktsakaliai – vieni iš nedaugelio Lietuvoje perinčių sakalų – jau rengiasi skristi žiemoti į Afriką. Dabar kartu su tėvais galės skristi ir išvaduotasis jauniklis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...