Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.16 19:05

Opozicija įtaria S. Skvernelį pažeidus įstatymus ir sulaužius priesaiką

LRT.lt 2018.10.16 19:05

Seimo opozicinių frakcijų atstovai išreiškė poziciją, kad antradienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis „melavo, išsisukinėjo ir vengė tinkamai atsakyti į Seimo narių raštu pateiktus klausimus, atsisakė atskleisti prašomą informaciją apie sunaikinto vyriausybės pasitarimo įrašo aplinkybes bei tokiu būdu neįvykdė savo konstitucinės pareigos būti atskaitingu Lietuvos Respublikos Seimui“.

Opozicinėms frakcijoms ir Mišriai Seimo narių grupei atstovaujantys parlamentarai išplatintame pranešime teigia, kad S. Skvernelis spalio 3 d. vyriausybės pasitarime asmeniškai užblokavo Susisiekimo ministro teiktą iniciatyvą neatlygintinai teikti Registrų centro duomenis žiniasklaidos atstovams.

Opozicija pranešime spaudai taip pat teigia, kad premjeras ir jo paskirti politinio pasitikėjimo pareigūnai „atsisakė tenkinti teisėtą žiniasklaidos atstovų prašymą pateikti vyriausybės pasitarimo garso įrašą, nepaisydami Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos pozicijos“. „Tokiu būdu ministras pirmininkas Saulius Skvernelis šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymą, apribodamas informacijos laisvę ir teisę gauti informaciją iš valstybės institucijų bei sudarydamas sąmoningas kliūtis žurnalistams atlikti profesinę pareigą“, – rašoma pranešime.

Premjeras S. Skvernelis, atsisakydamas pateikti minėtą vyriausybės pasitarimo įrašą Seimo nariams, opozicijos teigimu, šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymą.

„Taip pat turime pagrįstų įtarimų, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis davė neteisėtą ir teisės aktus pažeidžiantį nurodymą Vyriausybės kanceliarijos darbuotojams skubiai sunaikinti žiniasklaidos ir Seimo narių prašomą vyriausybės pasitarimo garso įrašą. Tokie veiksmai gali būti prilyginti įkalčių slėpimui, norint neatskleisti visuomenei svarbios informacijos, susijusios su Konstitucijoje įtvirtintomis pamatinėmis žiniasklaidos laisvėmis ir teisėmis“, – teigiama Seimo narių pareiškime. – Tokiais žingsniais yra vis labiau išplaunami teisinės valstybės principai, žodžio laisvės ir teisės į informaciją principai“.

Parlamentarai tvirtina, kad premjeras S. Skvernelis pažeidė bent du galiojančius Lietuvos valstybės teisės aktus bei taip pat galėjo sulaužyti duotą priesaiką.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi