Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.16 16:44

Jau dabar egzaminus pasirinkti priversti abiturientai bijo, kad po pusmečio apsigalvos

Tik prasidėjus mokslo metams sužinota, kad šiemet abiturientams apsispręsti, kiek brandos egzaminų ketina laikyti, reikės iki spalio 24 dienos, kai anksčiau mokomųjų dalykų egzaminus mokiniai pasirinkdavo tik kitų metų pavasarį. Dvyliktokai sako, kad iš anksto apsisprendus, vėliau pasirinkimas gali ir pasikeisti.

Mokytojai teigia, kad apie naujoves moksleivius reikėjo informuoti anksčiau, paliekant daugiau laiko apsispręsti, o ne prasidėjus mokslo metams.

Mokyklinius egzaminus abiturientai pasirinko jau rugsėjį, tad dabar reikia apsispręsti dėl valstybinių brandos egzaminų – valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos ir matematikos.

Mokytojai sako, kad tai, jog egzaminus šiemet tenka rinktis daug anksčiau nei iki šiol, įneša tam tikros sumaišties. Nors mokiniai ketvirtoje gimnazijos klasėje jau turėtų būti apsisprendę, ką studijuos ir kokius egzaminus rinktis, tačiau tokių esą – mažuma.

Šią tvarką parengusio Nacionalinio egzaminų centro (NEC) specialistai sako paskaičiavę, kad vidutiniškai į pasirinktą egzaminą ateina 91 proc. mokinių. O paankstinti mokinių egzaminų pasirinkimą nutarta, kad mokyklos galėtų parengti geresnį egzaminų tvarkaraštį.

Iki spalio 24 dienos pasirinkti laikomus valstybinius egzaminus turi ne tik gimnazistai, bet ir eksternai, t. y. mokiniai, kurie mokyklą baigė anksčiau, bet nori vieną ar kitą valstybinį brandos egzaminą perlaikyti.

Išsamiau – Virginijos Motiejūnienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi