Lietuvoje

2018.10.16 12:48

R. Šimašius atsisako trauktis iš Liberalų sąjūdžio vicepirmininkų

BNS, DELFI.lt2018.10.16 12:48

Vilniaus meras Remigijus Šimašius atsisako trauktis iš Liberalų sąjūdžio vicepirmininko pareigų. Tai padaryti merą pirmadienį paragino partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, nes jis paskelbė perrinkimo sostinėje sieksiantis su visuomeniniu rinkimų komitetu.

„Manau, kad Eugenijaus lūpomis kalba įžeidumas, gimdantis biurokratinį klampumą. Nesuprantu, koks jo tikslas“, – sakė R. Šimašius.

Mero komentarą antradienį BNS perdavė jo atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas.

„Mano tikslas yra sutelkti laisvę mylinčius žmones – ir liberalus, ir tuos, kurie šiandien nėra liberalai, bei užtikrinti, kad mūsų šalis ir mano miestas žengtų pirmyn, laisvėtų, ir negrįžtų į sovietinį raugą primenančius laikus“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės vadovas.

E. Gentvilas taip pat paragino iš tų pačių pareigų pasitraukti R. Šimašių parėmusią Vilniaus skyriaus vadovę, Seimo narę Aušrinę Armonaitę.

Ji BNS teigė, kad nesilaiko įsikabinusi postų ir norinti, kad „liberalai pakiltų tiek Lietuvoje, tiek Vilniuje ir atgautų išbarstytą pasitikėjimą“.

„Aš nuo partijos neatsiribojau sunkiausiomis jai valandomis ir neatsiriboju. Nebent yra norima specialiai sukurti tokį vaizdą”, – sakė parlamentarė.

Pasak E. Gentvilo, yra didelė tikimybė, kad susiklostys tokia situacija, kai R. Šimašiui dėl Vilniaus mero posto teks susikauti ir su „saviškiu“ – partijos nariu.

„Partijos valdybos liepos 18 d. sprendimas sako, kad partija kels partijos kandidatų sąrašus visose savivaldybėse. Tai yra tokia pozicija, kurią Vilniaus skyrius pažeidė. Ar Vilniaus skyriuje bus liberalų, kurie sudarinės partijų kandidatų sąrašus? Aš nesikišu, neinicijuoju, tai yra skyriaus teisė, partijos narių teisė. Vakar valdybos nariai gavome laišką, kad Vilniaus skyriaus liberalai formuos partijos kandidatų sąrašą, kaip yra nurodyta partijos įstatuose ir mano minėtame liepos 18 d. valdybos nutarime.

Pagal tai žiūrint, valdyba negali blokuoti tokio sąrašo. Tai sukurs situaciją, kai Vilniuje bus Šimašiaus komitetas, ir Liberalų sąjūdžio sąrašas. Dalis liberalų laikysis partijos įstatų ir žada formuoti savo sąrašą, o politinėje kovoje aš sutinku, kad nieko gero, bet gal tai bus pagrindas Šimašiui apsigalvoti“, – DELFI sakė E. Gentvilas.

Vilniaus liberalai praėjusią savaitę nusprendė mero rinkimuose kelti R. Šimašiaus kandidatūrą ir įpareigoti jį burti rinkimų komitetą.

Savo ruožtu E. Gentvilas pirmadienį pareiškė, kad R. Šimašius ir A. Armonaitė pažeidė Liberalų sąjūdžio įstatus ir nuo jo atsiribojo.

A. Armonaitė teigė, kad partijos pirmininkas prašė jos per dvi dienas sušaukti Vilniaus skyriaus visuotinį susirinkimą ir atšaukti sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose su rinkimų komitetu arba atsistatydinti.

„Visuotinio susirinkimo šaukti per dvi dienas aš negaliu ir neketinu, nes nesu autoritarinė vadovė“, – kalbėjo Seimo narė.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitąmet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt