Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.16 10:45

E. Misiūnas tiki, kad ministru tapo dėl savo kompetencijų

ELTA 2018.10.16 10:45

Pasiūlymas tapti ministru buvo paremtas profesiniu pasitikėjimu, juolab kad ir iškeisti teismo salę į Vidaus reikalų ministerijos (VRM) koridorius lengva nebuvo, tikina VRM vadovas Eimutis Misiūnas. 

Sauliaus Skvernelio vyriausybės narys kritiškai vertino pirmadienį pasirodžiusį LRT tyrimą, kuriame teigiama, kad premjeras nesilaiko duoto žodžio skaidrinti viešąjį sektorių, aplink save subūręs pažįstamų žmonių ratą. 

„Kai man buvo pasiūlyta tapti ministru, aš buvau teisėju, ir tai tikrai nebuvo lengvas sprendimas. Svarsčiau ir žinojau, su kokiais pavojais ir grėsmėmis susidursiu būdamas ministru. Žinau, kad sąraše nebuvau vienintelis, todėl sakymas, kad premjeras mane pasirinko kaip draugą, yra visiškai nepagrįstas“, – „Žinių radijo“ eteryje tikino ministras.

Iki tapdamas ministru, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo pareigas ėjęs E. Misiūnas gynė savo paties pasirinkimą viceministru pasirinkti Darių Urboną, kuri LRT tyrime priskiriamas premjero aplinkai. 

„Pavyzdžiui, mano viceministras Darius Urbonas. Jį pats prikalbinau (ateiti. – ELTA) iš Policijos departamento, nes žinojau, kad jis docentas, viešosios teisės mokslų daktaras ir puikus specialistas valstybės tarnyboje. O mums reikėjo įgyvendinti reformas, reikėjo ruoštis, ir man reikėjo tokio žmogaus. Aš jį pats įkalbinau ateiti į VRM ir tapti viceministru ir būti atsakingu“, - sakė VRM vadovas.

Paklaustas, ar iki tapdamas ministru pažinojo S. Skvernelį, E. Misiūnas atsakė neigiamai. Pasak jo, premjeras dirbo policijos sistemoje, tuo tarpu VRM vadovas užsiėmė akademine veikla, dirbo Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), o vėliau buvo teisėju. 

„Galėčiau visiškai atmesti tą argumentą, kad buvome artimi aplinkoje ar šeimoje“, – patikino ministras.

LRT Tyrimų skyrius pirmadienį paskelbė, jog premjero komandoje buvo pakviesti dirbti buvę pareigūnai. Dauguma jų, pasak tyrimą atlikusių žurnalistų, susiję su S. Skverneliu tiesioginiais pavaldumo ryšiais, jam dirbant policijos sistemoje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi