Lietuvoje

2018.10.15 19:29

Priekabiavimu apkaltintas Šakių meras E. Pilypaitis: esu šantažuojamas ir terorizuojamas

Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis įsipainiojo į keistą istoriją, kurios pabaigos dar nematyti. Pavasarį rajono vadovas sulaukė grasinančių žinučių, o dabar tas pačias žinutes siuntęs vyras apkaltino merą seksualiniu priekabiavimu. E. Pilypaitis tai kategoriškai neigia ir tikina pats tapęs terorizavimo auka. Anot mero, tai yra kerštas už tai, jog savivaldybė nesutiko remti jam grasinusio asmens organizuojamų renginių, o jis pats atsisakė jam duoti pinigų ir paprašė grąžinti skolą.

Sekmadienį 15min redakcija sulaukė vyriškio, prisistačiusio Simono vardu, laiško. Jis pasakojo 2016 metais patyręs tuomet dar tik Šakių rajono savivaldybės vicemeru dirbusio konservatoriaus E. Pilypaičio seksualinį priekabiavimą.

Jaunas vyras 15min pasakojo priekabiavimą patyręs vicemero kabinete kalbantis apie vieną renginį, kurį parėmė Šakių rajono savivaldybė. Anot 15min pašnekovo, pokalbio metu E. Pilypaitis esą atsisėdo šalia ir pradėjo liesti jo koją.

„Jis paskui į Gelgaudiškį (miestelis Šakių rajone – aut.) kvietė (…). Ten jis pažįstantis žmogų kažkokį, pirties savininką. savaitgaliui, kūniškam pasimaloninimui“, – teigė jis.

Vaikinas aiškino tąsyk padėkojęs už dovanas renginiui ir jau stojęsis eiti, nes skubėjo į autobusą, tačiau vicemeras jį sustabdė ir esą įteikė 50 eurų.

Anot pašnekovo, E. Pilypaitis paaiškino, kad šie pinigai skirti palepinti save. Jaunuolis pasakojo kitą kartą politiką sutikęs sostinėje vykusiame renginyje. Čia vicemeras esą siūlęsis jį paremti.

„Pažadėjo 600 eurų, jeigu nuvažiuosiu į Gelgaudiškį. Kelionę nuo Vilniaus iki Gelgaudiškio pirmyn atgal jis sakė apmokėsiąs, paskui davė 100 eurų man padrąsinimui – tokie jo žodžiai buvo: šičia padrąsinimui ir 20 eurų pietums“, – teigė jis.

Pinigų iš politiko Simonu prisistatęs žmogus teigė bent porą kartų gavęs ir pavedimu.

15min paklaustas, iš kur meras gavo jo sąskaitos numerį, vaikinas teigė jį paskelbęs socialiniame tinkle, kai prašė finansinės paramos.

„Tada jis šoko man padėti. Ir tada pasakė: aš nenoriu, kad kažkas žinotų, aš tau pervesiu iš kitos sąskaitos. Ir jis pervedė lyg iš tėvo, ar iš kokios“, – aiškino jis.

Grasino merą nužudyti

Tačiau pokalbio su jaunu vyru metu paaiškėjo, kad tarp jo ir mero šiuo metu vyksta atviras konfliktas. 15min pašnekovas prasitarė, kad teisėsauga vykdo ikiteisminį tyrimą dėl jo merui parašytų grasinančių žinučių.

Šių metų balandį apie anoniminius grasinimus merui rašė Šakių rajono laikraštis „Draugas“. Anot leidinio, žinutėse buvo grasinama: „Tu būsi nužudytas“, „Šakiai gedės“, „Mes atvažiuojam ir esam Kaune“, „Esam Lukšiuose ir už 20 min. būsim pas tave“.

Policija po kurio laiko nustatė, kas rašė žinutes. 15min pašnekovas prisipažino pavasarį prašęs mero finansinės pagalbos, tačiau šis padėti nesutiko.

„Nusprendžiau pagąsdinti ir jam parašiau kelias žinutes nelabai geras, grasinančio pobūdžio“, – sakė jis.

Meras kreipėsi į policiją ir paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą, ką pareigūnai ir padarė. Tyrimas dar nėra baigtas.

„Aš dėl baimės, dėl tokio savo poelgio nuėjau pas psichologą, jis manęs klausia – kodėl tu taip jam rašei? Aš jam pradėjau pasakoti, kad tai buvo pyktis, kad jis mane žadėjo remti, man koją glamonėjo, viską, o galiausiai, kai aš pas jį nenuvažiavau ir paprašiau pagalbos, kad aš neturiu ką valgyt, jis atsakė „ne“, nors prieš tai už tą vis savo malonumą tai žadėjo remti“, – kalbėjo jis.

BNS nuotr.

E. Pilypaitis: tai yra šantažas

„O Dieve, nesąmonės, nesąmonės“, – išgirdęs apie metamus kaltinimus seksualiniu priekabiavimu 15min teigė Šakių rajono meras.

„Žinokit, mano skonis geresnis“, – sužinojęs, kas jį kaltina, patikino meras.

Kaltinimus priekabiavimu jis sieja su grasinančių žinučių byla.

Meras pridūrė, kad yra atliekama žinutes rašiusio vyro psichiatrinė ekspertizė. Jo teigimu, minėtas žmogus prašė finansinės paramos, tačiau jis kaip tik nesutiko jos suteikti.

„Gal aš ir būčiau davęs jam pinigų, jei norėčiau nuslėpti kokią nors informaciją. Aš jo pyktį išprovokavau tada, kai nebesutikau duoti pinigų“, – tikino jis.

E. Pilypaitis pasakojo vieną kartą atsiliepęs į minėto vyro pagalbos šauksmą, nes tuo metu jam grėsė netekti gyvenamosios vietos Klaipėdos universiteto bendrabutyje. Negavęs pinigų vyras, anot mero, grasino pakelti ranką prieš save.

„Po to, sausio mėnesį, jis vėl pradėjo prašyti ir aš priminiau, kad jis man nėra grąžinęs skolos. Kovo mėnesį jis vėl prašė pinigų. Kai negavo kovo mėnesį, tada aš gavau grasinančių žinučių. Tada dar nežinojau, kad iš jo“, – sakė jis.

Meras parodė susirašinėjimą su jį seksualiniu priekabiavimu apkaltinusiu žmogumi.

E .Pilypaitis sakė, kad savivaldybė yra parėmusi vieną jauno vyro organizuotą renginį. Tačiau to esą jam nebuvo gana.

„Paskui mes pamatėme, kad tai yra piktnaudžiavimas (...) Net su paterorizavimais. Mes turime visus laiškus, kiek jis mus čia spaudė, kad mes remtume visas jo idėjas. Tada mes jam pasakėme, kad patys turime savo įstaigas, kurios organizuoja (...) Vienu žodžiu, jis yra teroristas. Jis yra visiškas teroristas, siekiantis savo tikslų“, – prisiminė meras.

E. Pilypaitis pridūrė, kad pagal tai, ką socialiniame tinkle rašo savivaldybę šokdinantis vyras, panašu, kad jis nėra vienintelis taikinys.

„Manau, kad yra daug tokių žmonių, kuriuos jis šantažuoja panašiai kaip mane“, – sakė rajono vadovas. Jis pabrėžė, kad vaikino kaltinimai yra visiškai pramanyti: „Tai yra šantažas su visais teroristinės veiklos pobūdžio elementais.“