Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Įtariamuoju tapęs V. Romanovas atskleidė, kada grįš į Lietuvą

Šarūnas Bulota, 15min.lt2015.09.08 13:45

Buvęs Ūkio banko savininkas Vladimiras Romanovas nebeketina nuo Lietuvos teisėsaugos slapstytis Rusijoje. Verslininkas 15min.lt atskleidė, kad planuoja netrukus grįžti namo.

Buvęs Ūkio banko savininkas Vladimiras Romanovas nebeketina nuo Lietuvos teisėsaugos slapstytis Rusijoje. Verslininkas 15min.lt atskleidė, kad planuoja netrukus grįžti namo.

Telefonu žvaliai atsiliepęs V.Romanovas nesutiko papasakoti apie savo sveikatos būklę ir vietą, kurioje dabar yra, tačiau atskleidė, kad į Lietuvą ketina grįžti rugpjūčio pabaigoje. „Oi, ką jūs čia, žinių norite? Gale rugpjūčio grįšiu“, – pasakė verslininkas ir baigė pokalbį.

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad yra paskelbta V.Romanovo tarptautinė paieška, o šį pirmadienį Generalinės prokuratūros prokuroras Simonas Minkevičius pranešė apie įtarimus buvusiam Ūkio banko savininkui didelės vertės banko turto iššvaistymu.

„Byloje V.Romanovas yra įtariamasis, jis įtariamas didelės vertės Ūkio banko turto iššvaistymu (...). Pats įtariamasis iki šiol neapklaustas, todėl jo pozicija dėl inkriminuojamų veikų nežinoma“, – atsakyme BNS nurodė prokuroras S. Minkevičius.

Ikiteisminis tyrimas vasario mėnesį (banko veiklą Lietuvos bankas apribojo taip pat vasarį) buvo pradėtas įvertinus Lietuvos banko pateiktą informaciją apie inspektavimo metu nustatytus 2005–2012 metais sudarytus įtartinus sandorius.

Prieštaringai vertinamas buvęs bankininkas nuo gegužės pradžios slapstosi Rusijoje. Lietuvos prokurorams jis buvo perdavęs pažymą, kad patyrė insultą, buvo gydomas vienoje Maskvos ligoninių, o šiuo metu sveiksta po ligos. Tačiau, prokurorų teigimu, pažymą neatitinka visų nustatytų reikalavimų. Baiminamasi, kad V.Romanovas gali paprašyti Rusijos pilietybės, tuomet tikimybė, kad kaimyninė šalis perduotų Lietuvai įtariamąjį būtų labai maža.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.