Lietuvoje

2018.10.15 16:00

Į antrą Vilniaus mero kadenciją nusitaikęs R. Šimašius žada perversmą stoties rajone

Gytis Pankūnas, LRT.lt2018.10.15 16:00

Dabartinis Vilniaus meras, liberalas Remigijus Šimašius pirmadienį oficialiai paskelbė sieksiantis antros sostinės vadovo kadencijos. Šia proga jis pristatė keturių žingsnių strategiją – politikas žada daugiausiai dėmesio skirti švietimui, Vilniaus miegamųjų rajonų atgaivinimui, stoties rajonui, susisiekimui.

„Skelbiu jums, kad siekiu pratęsti savo darbus antrąją Vilniaus mero kadenciją“, – sostinės Lukiškių aikštėje pareiškė R. Šimašius.

Savo kalbą liberalas pradėjo savo besibaigiančios mero kadencijos darbų apžvalga. Anot R. Šimašiaus, jis miestą rado sunkioje situacijoje, tad reikėjo imtis daugelio svarbių darbų ir galiausiai, pasak mero, miestas, išbridęs iš skolų, užsiaugino raumenis.

Pranešęs apie sprendimą antrą kartą kandidatuoti į Vilniaus merus R. Šimašius tvirtino, kad tapęs meru, tęstų savo pradėtus darbus ir imtųsi naujų.

„Sostinė yra pasiruošusi, yra paruošta naujam, ambicingam šuoliui“, – pareiškė R. Šimašius.

Liberalas pranešė, kad savo kampanijoje remsis keturių tikslų strategija. Pirmas tikslas, pasak R. Šimašiaus, yra švietimas, siekiant, kad vilniečių vaikai gautų geriausią išsilavinimą.

„Kad tai įvyktų, visų pirma, atnaujinsime mokyklų aplinką, atsisveikinsime ir su sovietiniais projektais, ir su sovietine mokyklų aplinka. Vietoje to, kad skirtume 20 milijonų eurų mokyklų atnaujinimui, planuojame viską supaketuoti ir vienu metu už maždaug 300 milijonų eurų atnaujinti visas Vilniaus mokyklas“, – pasakojo R. Šimašius.

Antras R. Šimašiaus tikslas – Vilniaus miegamųjų rajonų atnaujinimas. Liberalas tvirtino sieksiantis, kad kiekviename rajone būtų sukurti atskiri kultūros, sporto, pramogų ar kitos sferos objektai, kurie taps rajono simboliu.

„Kiekviename rajone užtikrinsime jaunimo, jaunų šeimų, pagyvenusių žmonių susibūrimo vietą“, – pažymėjo R. Šimašius.

 Trečiuoju tikslu politikas įvardijo atgysiantį sostinės rajoną.

„Stoties rajonas virs nauju Vilniaus miesto akcentu – geležiniu Vilniumi“, – pažymėjo R. Šimašius.

Anot jo, stoties rajone bus įkurtas verslo, kultūros ir gyvenimo centras, o pietinė stoties rajono dalis taps šiuolaikinės miesto kultūros erdve.

Ketvirtas tikslas, pasak R. Šimašiaus, yra viešojo transporto infrastruktūros gerinimas.

„Išplėtosime pradėtą kurti mikromobilumo tinklą, kad paspirtukais ir dviračiais galėtume judėti po visą miestą. Užtikrinsime naują kokybės standartą, o tai reiškia – nemažiau kaip 100 kilometrų naujų arba suremontuotų gatvių per metus ir nemažiau kaip 100 kilometrų pėsčiųjų ir dviračių takų per metus“, – dėstė R. Šimašius.

Į rinkimus veršis su komitetu

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyrius nusprendė kelti R. Šimašiaus kandidatūrą į Vilniaus merus bei įpareigojo jį suburti „platesnį liberalų judėjimą“, tai yra dalyvauti mero rinkimuose su rinkimų komitetu, o ne su partija.

Pats R. Šimašius pirmadienį Lukiškių aikštėje teigė, kad liberalų pažiūros jam tebėra svarbios ir tokios išliks.

„Esu liberalas, juo planuoju ir mirti. Vilniaus liberalai pritarė, kad eičiau į rinkimus su savo komanda „Už Vilnių“. Registruosime komitetą, kuris bus ta dalyvavimo forma, bet niekada nesikračiau ir nežadu kratytis liberalo etiketės“, – tvirtino R. Šimašius.

Jis teigė, kad diskusijos Liberalų sąjūdžio Vilniaus miesto skyriuje dėl artėjančių savivaldos rinkimų buvo karštos.

„Vilniaus skyrius yra apsisprendęs, kad atskirai rinkimuose nedalyvaus, o palaikys mano dalyvavimą. Manau, kad tai yra geriausia, kas gali įvykti“, – dėstė R. Šimašius.

Jis pripažino, kad Vilniaus liberalų sprendimu burti rinkimų komitetą nėra patenkintas Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Vis dėlto R. Šimašius leido suprasti, kad rinkimų komiteto subūrimo idėja jam yra priimtina.

E. Genio/LRT nuotr.

„Liberalų idėjai reikia labai rimtai išlįsti iš apkasų, eiti į priekį. Žmonės Lietuvoje, o ypač Vilniuje, to yra pasiilgę. Vilnius yra laisvas miestas“, – kalbėjo R. Šimašius.

Liberalas, paklaustas, apie rinkimų kampanijos finansavimą, teigė, kad kampanijos biudžetas nebus itin turtingas, jis esą prašysiąs vilniečių finansinio palaikymo.

Į antrą Vilniaus mero kadenciją nusitaikęs R. Šimašius pristatė ir savo naująją komandą. Joje be dabartinių Vilniaus tarybos narių liberalų bus architektas Lukas Rakavičius, „Vilnius Jazz“ festivalio vadovas Antanas Gustys, televizijos režisierius Gediminas Jaunius, Vilniaus kolegijos dėstytoja Danutė Rasimavičienė, buvusi parlamentarė, dainininkė Donalda Meiželytė ir kiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.