Lietuvoje

2018.10.15 13:02

Į „Maisto banko“ akciją šiemet įtraukiami ir mažesni miesteliai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė akcijos „Maisto bankas“ pradžią. Visuomenininkai, siekdami prisidėti prie valstybės 100-mečio minėjimo, į akciją įtraukia ir mažesnius miestelius – iš viso – 100 vietovių. Aukoti žmonės kviečiami ateinantį  penktadienį ir šeštadienį.

Šalies vadovė surinko būtiniausių maisto prekių krepšelį ir perduodama jį savanoriams visus šalies žmones pakvietė ateinantį savaitgalį aktyviai dalyvauti maisto rinkimo akcijoje bei dosniai dalytis su tais, kurie gyvena nepritekliuje, rašoma prezidentūros pranešime.

Pasak prezidentės, vargu ar dar yra šalyje žmogus, kuris nebūtų girdėjęs apie šią galimybę pasidalyti maistu su gyvenančiais vargingiausiai.

„Maisto banko“ akcijoje pirmą kartą dalyvaus Kudirkos Naumiestis, Žagarė, Varniai, Troškūnai, Ariogala, Žemaičių Kalvarija ir kiti mažesni šalies miesteliai. Paramos fondo atstovai atkreipia dėmesį, kad nepriteklius labiausiai pastebimas būtent atokesniuose rajonuose bei kaimiškose vietovėse, todėl nuolatos ieškoma būdų, kaip joms geriau padėti.

Surenkamas maistas išdalijamas tose pačiose bendruomenėse, o iš didmiesčių dalis paaukotų produktų keliauja į atokesnes vietas, kur šios akcijos iki šiol nevyko.

„Maisto bankas“ teigia, kad praplėtus akcijos geografiją, bus siekiama geriau aprūpinti mažesnius miestelius ir kaimus.

Pernai per pavasario akciją paaukotais produktais parama suteikta daugiau kaip 50 tūkst. žmonių. Kasmet per ją maisto aukoja daugiau kaip trečdalis šalies gyventojų.