Lietuvoje

2018.10.14 19:14

Tėvai pasipiktino: pirmokams skirtame plakate vaizduojamas alus?

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.14 19:14

Pirmokų tėvus papiktino plakatas, skatinantis valytis dantis. Plakate – dantukų piešiniai. O viename jų – putojantis gėrimas. Anot tėvų tai – alus. Rengiant plakatą prisidėjusios švietimo ir mokslo ministerijos vadovė bei valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad kas ką vartoja, tas tą ir mato, esą nupieštas gėrimas gali būti ir nealkoholinis. Opozicija juokiasi iš nuolat su alkoholio vartojimu kovojančių valstiečių įžvalgų – esą piešinyje tikrai alus.

„Sveikos šypsenos pažadas“ – tai plakatas pirmokams. Kiekvieną rytą ir vakarą išsivalę dantis vaikai ant jo turi užklijuoti po lipduką. Pavyzdžiui, pirmą vakarą reikėjo užlipinti dantuką su saldainiu. O 22 dienos vakare – su putojančiu gėrimu. Plakatus gavusių vaikų tėvai piktinasi – dantukas geria alų. 

Tėvai sako, kad iliustraciją galima buvo pasirinkti ir subtilesnę. 

Plakatas parengtas Odontologų rūmų, Sveikatos apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijų. Ministrė sako, kad paveikslėlyje visi mato, ką nori. Tai esą nebūtinai alus.

„Manau, kad visi esam suinteresuoti, kad mūsų vaikai būtų sveiki, kad gautų visus įgūdžius, reikalingus sveikai gyvensenai puoselėti, valytų dantukus ir būtų sveiki. Kas yra paveikslėlyje, tai mes suaugę žmonės matome pagal savo įpročius – pagal savo įsivaizdavimą – reiktų paklausti vaikų, kaip jie tai mato“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Alaus plakate nemato ir „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, teigiantis niekada neragavęs alkoholio. Tačiau jei kam panašu į alų – putą paveikslėlyje galima ir sumažinti.

Opozicijos akis nustatė, kad plakate – alus. Politikai juokiasi – R. Karbauskio ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nuostatoms toks plakatas turėtų neįtikti. 

Plakatai išdalyti Rokiškio, Kupiškio ir Visagino savivaldybių pirmokams. Juos vaikai turėjo naudoti visą rugsėjį. 

Plačiau apie tai – Aistės Valiauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt