Lietuvoje

2018.10.13 16:55

EK viceprezidentas apie Astravo AE: labai svarbu atsižvelgti į Lietuvos piliečių nerimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.13 16:55

Kitą savaitę Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja balsuos dėl rezoliucijos projekto, skirto atominių elektrinių Europoje saugumui. Dokumente aptariama ir Baltarusijoje statoma atominė elektrinė (AE) bei su jos statybomis susiję saugumo klausimai. Asamblėja ragina atsakingas Baltarusijos branduolinės energetikos reguliavimo institucijas neišduoti veiklos licencijos elektrinei, kol neatliktas išsamus ir visapusiškas vietovės vertinimas ir kol nėra pasiekta tam tikrų susitarimų dėl saugumo.

Teikiamoje rezoliucijoje nuogąstaujama, kad neatsižvelgiama į tarptautinius branduolinės saugos standartus ir incidentus statybos aikštelėje. 50 kilometrų nuo Vilniaus Astrave statomoje Baltarusijos AE yra įvykę incidentų, kurie Lietuvai kelia abejonių dėl jėgainės saugumo.

Vilniuje viešintis Europos Komisijos (EK) viceprezidentas, atsakingas už energetiką, Marošas Šefčovičius, sako, kad saugumo situacija Astrave yra gera, bet netobula – Baltarusija dar turės atsižvelgti į saugumo ekspertų pateiktas rekomendacijas ir trūkumus ištaisyti.

„Manau, labai svarbu atsižvelgti į Lietuvos piliečių nerimą, nes pernai iš skrydžio oro balionu mačiau, kaip atominė elektrinė yra arti Vilniaus. Dėl to, kalbant apie saugumą, standartai privalo būti patys aukščiausi. Baltarusijoje buvo atlikti streso testai, situacija buvo labai gera, naujausi tyrimų rezultatai įtraukė rekomendacijas, kaip pagerinti saugumo situaciją Astrave.

Dabar tikimės kad Baltarusija pateiks veiksmų planą ir 17 saugumo reguliuotojų tą procesą stebės toliau, kad būtų užtikrintas aukščiausias saugumas“, – teigia Europos Komisijos viceprezidentas.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7