Lietuvoje

2018.10.13 09:45

Saulėti ir šilti orai dar nežada trauktis

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2018.10.13 09:45

Spalio vidurys vis dar džiugins saulėtais ir giedrais orais. Šilti ir sausi orai iš mūsų šalies trauktis neskubės ir kitą savaitę.

Savaitgalį vyraus sausi ir saulėti orai. Šeštadienį tik menki debesys praplauks per rytinius rajonus, pūs nestiprus pietryčių, pietų vėjas. Saulei jau įkopus į dienos skliautą temperatūra kraštiniuose rytiniuose rajonuose pakils iki 16–17 laipsnių šilumos, kitur sieks 18–20, o pietvakariuose vietomis sušils ir iki 21 laipsnio šilumos, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Alva Nagelytė.

Sekmadienį orai irgi nesikeis. Bus giedra ir sausa, tik vienu kitu laipsniu gali kisti temperatūra, sakė sinoptikė. Naktį kai kur nusidrieks rūkas. Dieną pietryčių vėjas pūs kiek gyviau. Temperatūra rytą pažemės iki 3–8 laipsnių šilumos, vakariniame šalies pakraštyje bus nuo 9 iki 11 laipsnių šilumos. Dieną temperatūra kils nuo 16 iki 21 laipsnio šilumos. Temperatūros pasiskirstymas bus panašus kaip ir šeštadienį – šilčiau bus vakarinėje šalies dalyje, o truputį gaiviau – kraštiniuose rytiniuose rajonuose.

Kitos savaitės pradžioje išliks panašūs orai. Dangus bus mažai debesuotas, be lietaus, pūs nestiprus pietryčių vėjas. Naktimis temperatūra pažemės iki 4–9, pajūryje bus apie 10–11 laipsnių šilumos. Dienomis šils iki 15–20 laipsnių šilumos.

Pasak sinoptikės A. Nagelytės, tokie orai turbūt dar tęsis ir kitą savaitę – orų pokyčių nesimato. Labai stiprus aukšto slėgio laukas įsitvirtinęs virš Rytų Europos, tad, ko gero, jis pratęs sausus ir gana šiltus orus ir kitą savaitę.