Lietuvoje

2018.10.12 22:27

Darbuotojų el. pašto adresai su vardu ir pavarde galimai pažeidžia įstatymą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.12 22:27

Nors Duomenų apsaugos įstatymas jau galioja, painiavos dėl jo nuostatų vis dar yra. Vardas ir pavardė – pagrindiniai asmens duomenys, jie beveik visada būna ir elektroninio pašto adrese. Todėl pagal kai kurias teisininkų interpretacijas tokių elektroninių adresų vertėtų vengti, pavyzdžiui, vietoje vardo ir pavardės nurodant skyriaus, kur dirbama, pavadinimą. Pasirinkdamas nurodyti el. pašte vardą ir pavardę, darbdavys turi pagrįsti, kad viskas teisėta, o duomenis naudoti tiesiog būtina. 

Vardas ir pavardė – asmens duomenys, todėl įvedus Duomenų apsaugos įstatymą atsirado interpretacijų, kad ir kai kurie el. pašto adresai galėtų būti nuasmeninti. Duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Raimondas Adrijauskas pataria visų pirma išsiaiškinti, kam naudojamas el. paštas, kuriame viešinama asmeninė informacija.

Nors specialistai ramina, kad grįžti prie anksčiau populiarių slapyvardžių ar skaičių el. pašte nereikės, vis dėlto linkstama prie to, kad būtų viešinama kuo mažiau darbuotojų asmeninių duomenų. Pavyzdžiui, el. paštas galėtų būti tiesiog skyriaus, kuriame dirbama, pavadinimas.

„Puikus pavyzdys – personalas@X.lt. Jei žmogui nėra svarbu, su kuo susisiekti konkrečioje įmonėje, tokiu atveju galėtų būti naudojamas bendras skyriaus elektroninis paštas“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja „iLaw“ vyresnysis teisininkas Valentinas Knyva.

Išsamiau – Aistės Valiauskaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6