Lietuvoje

2018.10.12 14:26

S. Skvernelis susitiko su Japonijos ministru pirmininku Sh. Abe

LRT.lt 2018.10.12 14:26

Premjeras Saulius Skvernelis susitikime su Japonijos vyriausybės vadovu Shinzo Abe pažymėjo, kad Lietuvai Japonija yra svarbiausias politinis ir ekonominis partneris Azijoje. Kaip rašoma vyriausybės pranešime žiniasklaidai, šalis vienija bendros vertybės ir požiūris į globalius klausimus, abipusis interesas plėtoti dvišalį bendradarbiavimą.

„Noriu pabrėžti, kad Lietuvą ir Japoniją sieja bendri prioritetai branduolinės saugos srityje – suprantame branduolinių avarijų pamokų svarbą, būtinybę stiprinti branduolinę saugą dėl savo valstybių ir jų piliečių saugumo“, – sakė premjeras.  

Pasak vyriausybės vadovo, dalyvavimas biotechnologijų parodoje „BioJapan 2018“ – puiki  proga pristatyti gyvybės mokslų sektorių, kuris yra sparčiausiai auganti ekonomikos šaka Lietuvoje.

Greitu laiku įsigaliosianti Japonijos ir Europos Sąjungos laisvos prekybos sutartis esą sudarys sąlygas plėsti tarpusavio prekybą.

Vyriausybės pranešime pabrėžiama, kad pasirašytas Memorandumas dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje papildomai suaktyvins dvišalį bendradarbiavimą ypač svarbioje Lietuvai inovacijų srityje. Žmonių tarpusavio ryšius turėtų sustiprinti baigiama derinti dvišalė Darbo atostogaujant programa.

Susitikime su Japonijos ministru pirmininku Sh. Abe aptarta saugumo situaciją regionuose bei pasaulyje. Konstatuota, kad Lietuva ir Japonija turi daug potencialo stiprinant dvišalį bendradarbiavimą saugumo srityje. Lietuva remia Japonijos poziciją dėl Šiaurės Korėjos. Bendras interesas – kad visos šalys, vykdytų savo tarptautinius įsipareigojimus ir susilaikytų nuo veiksmų, kurie didina įtampą ir kelia grėsmę taikai bei saugumui regione.