Naujienų srautas

Lietuvoje2018.10.12 16:54

T. Janeliūnas: gali būti svarstoma, ar verta palikti R. Šimašių partijoje

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimas tampa galvos skausmu Liberalų sąjūdžiui. Sostinės meras nusprendė savivaldos rinkimuose dalyvauti atsiribojęs nuo partijos – kartu su nauju visuomeniniu judėjimu. Politologų teigimu, šitaip gana aukštus reitingus turintis R. Šimašius bando atsikratyti korupcijos skandalų šleifo.

Merą palaiko ir kai kurie Seimo liberalai. Pasak politologo Tomo Janeliūno, partijai svarbūs savivaldos rinkimai, tačiau po jų teks priimti lemtingą žingsnį – arba Liberalų sąjūdis viduje imsis ryžtingų permainų, arba partijai egzistuoti nebeliks prasmės.

Pasak T. Janeliūno, iki šiol partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas nesiėmė ryžtingų permainų, o pažadai siekti skaidrumo taip ir neatkūrė pasitikėjimo liberalais.

„Sunku pasakyti, kaip savo perspektyvas piešia ponas Remigijus Šimašius ir kaip sureaguos partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, nes tai irgi yra toks savotiškas iššūkis. Nėra turbūt malonu matyti, kad partijos nariai vis dėlto bando atskirai planuoti savo politinius žingsnius. Žinoma, gali būti svarstomi klausimai, ar verta R. Šimašių palikti partijoje, ar jis nepažeidžia partijos lojalumo principų.

Bet, manyčiau, kad tai yra kompromisinis variantas kol kas šiuo trumpuoju laikotarpiu ir po savivaldybių tarybų rinkimų reikės, matyt, Liberalų partijai apsispręsti, ar jie išsivaikšto į tokius visuomeninius judėjimus ir nebėra partijai prasmės būti, ar jie iš esmės daro kažką tokio reikšmingo, kad išlaikytų dabartinę partiją, kaip ji yra“, – LRT TELEVIZIJAI komentavo T. Janeliūnas.  

T. Janeliūnas, BNS nuotr.

Kandidatuos su rinkimų komitetu

Palaikyti R. Šimašiaus kandidatūrą ketvirtadienio vakarą nusprendė Liberalų sąjūdžio Vilniaus miesto skyriaus visuotinis susirinkimas. Be R. Šimašiaus, partijos paramos kandidatuojant į sostinės merus siekė kandidatūrą iškėlęs lobistas Martynas Nagevičius, galiausiai atsiėmęs kandidatūrą, taip pat partietis Benediktas Krasniauskas.

Pats R. Šimašius žada artimiausiu metu pristatyti rinkimų kampanijos detales, komandą, „tikslus ir rezultatus“ bei plačiau sprendimo nekomentuoja.

„Visiškai aišku, kad šiandien Vilniui reikia sutelkimo, jėgos, kuri parodytų, kad teigiami pokyčiai, kurie įvyko dabar, kad jie gali būti akseleruojami ir toliau, o ne kažkur užstrigtų“, – BNS sakė R. Šimašius.

Vilniaus liberalai ketvirtadienį patvirtino manifestą, kuriame išreiškiamas pritarimas R. Šimašiui kurti „platesnį liberalų judėjimą“ savivaldybių tarybų ir mero rinkimuose. 

Sostinės vadovas patikino, kad nei jis, nei skyriaus kolegos neketina trauktis iš Liberalų sąjūdžio.

„Kviečiame Vilniaus merą Remigijų Šimašių savivaldos rinkimams suburti komandą  ir jos rinkiminį sąrašą, įtraukiant to pageidaujančius skyriaus narius“, – teigiama manifeste.

Liberalai pabrėžia stebintys „liberaliai mąstančių ir laisvę mylinčių žmonių nusivylimą politiniais procesais ir užsitęsusia liberalios politinės jėgos krize“, „tebesitęsiantį korupcijos bylos teisminį procesą ir neaiškumus dėl jos baigties pasyvų partijos požiūrį į liberalų įvaizdžio atnaujinimą“. Kartu akcentuojama, kad liberalų Vilniaus miesto skyrius yra „stipri jėga, galinti suteikti stimulą liberaliai mąstantiems vilniečiams susitelkti“.

Pritarta, kad buriamas judėjimas vienytų tiek aktyvius, tiek „šiuo metu atitolusius, tik sąrašuose likusius“ Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus miesto narius, bei kitus aktyuvius visuomenės atstovus, palaikančius liberalias idėjas.

E. Gentvilas: komitetus buria Utenos ir Varėnos liberalai

Susirinkime dalyvavęs partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas išsakytos kritikos partijos vadovybei ir sprendimų nekomentavo. Jis pripažino, kad Vilniaus keliu ketina pasukti dar bent du skyriai – Utenos ir Varėnos. Kitą dalyvavimo rinkimuose būdą pasirinkę Pagėgių skyriaus atstovai, anot jo, iš partijos jau išstojo. 

E. Genio/LRT nuotr.

„Pagėgių skyriaus situacija išsisprendė: tie, kurie norėjo eiti su komitetu, išstojo iš partijos ir nekiša partijos į tą situaciją. Pagėgių skyriaus problemos nebėra. Kiek žinau, eiti komitetais nori Utena ir Varėna“, – BNS sakė E. Gentvilas.

Vilniaus meru R. Šimašius buvo išrinktas 2015 metų pavasarį vykusiuose pirmuosiuose tiesioginiuose rinkimuose. Jis antrajame ture nugalėjo buvusį merą, Lietuvos laisvės sąjūdžio (liberalų) vadovą Artūrą Zuoką.

Konservatoriai kandidatu į sostinės savivaldybės vadovus kelia parlamentarą Dainių Kreivį, socialdemokratai – partijos lyderį Gintautą Palucką. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga svarsto galimas parlamentaro Tomo Tomilino, europarlamentaro Antano Guogos kandidatūras, Darbo partija kelia pirmininką Viktorą Uspaskichą. Dalyvavimo Vilniaus mero rinkimuose kol kas oficialiai dar nėra patvirtinęs A. Zuokas.

Savivaldos ir merų rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų kovą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi