Lietuvoje

2018.10.11 17:09

M. Majausko apkaltos klausimą Seimas atidėjo kitam posėdžiui

Ugnius Antanavičius, 15min.lt2018.10.11 17:09

Seimas ketvirtadienį apsisprendė grupės Seimo narių pasiūlymą inicijuoti apkaltą konservatoriui Mykolui Majauskui, sulaukusiam visuomenės dėmesio dėl galimai nederamo seksualinio elgesio, svarstyti kito posėdžio metu.

Seime antradienį buvo registruotas nutarimo projektas, kuriuo siūloma sudaryti komisiją politiko elgesiui ištirti. Šį klausimą Seimas turėjo svarstyti ketvirtadienį.

Tačiau ketvirtadienį posėdžio metu atėjus laikui svarstyti šį klausimą, konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė frakcijos vardu paprašė pertraukos iki kito posėdžio.

Seimui balsuojant dėl pertraukos, 40 Seimo narių tokį prašymą palaikė, 31 – prieštaravo, 17 – susilaikė. Pertrauką palaikė opozicinės konservatorių, liberalų ir socialdemokratų frakcijos, taip pat Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos Seime atstovai.

Taip daugumos balsais komisijos M. Majausko elgesiui tirti sudarymas buvo atidėtas.

Kaltino M. Majauską žala Seimo komisijai

Vienas komisijos sudarymo iniciatorių Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys Jakeliūnas teigė, kad galimą pagrindą apkaltai suteikia kovo mėnesį pasirodę liudijimai dėl galimai nederamo M. Majausko elgesio, taip pat šio politiko kreipimasis į prokurorus bei galima reputacinė žala Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijai, kurios pirmininku anksčiau buvo, o dabar narys yra M. Majauskas.

„Kovo mėnesį pasirodė liudijimai, ir jų ne vienas, tiek merginos, kuri galimai patyrė tą priekabiavimą, tiek kitų ir Seimo narių, ir merginų liudijimai ir M. Majausko pozicijos keitimas (...) Tai liudija, kad tie įvykiai, tikėtina, kad buvo prieš kelis metus. (...) Naudojimas prokuratūros ir teisminių institucijų bendrąja prasme siekiant spausti merginas ir jas nutildyti ir diskreditavimas minėtos komisijos misijos ir kartu Seimo, yra galimi pagrindai apkaltai, jeigu dėl komisijos bus nubalsuota Seime kitą savaitę“, – BNS antradienį sakė S. Jakeliūnas.

S. Jakeliūnas, E. Genio/LRT nuotr.

Jis tuomet teigė, kad iniciatyvą remia daugiau kaip 40 Seimo narių, o komisija, jeigu jos sudarymui būtų pritarta, tyrimą turėtų baigti iki kovo 1 dienos.

Portalas delfi.lt antradienį skelbė, kad konservatorius kaltinimus jam vadina absurdiškais ir prasilenkiančiais su realybe.

„Vertinu tai kaip pono S. Jakeliūno keršto akciją už mano aktyvią veiklą Biudžeto ir finansų komitete. Tokie metodai tikrai neišgąsdins ir kritikos „valstiečių“ antikonstituciniams sprendimams nesustabdys“, – portalas cituoja M. Majauską.

Vilniaus prokuratūra vasarą sustabdė ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižimo M. Majausko atžvilgiu.

Ikiteisminis tyrimas sustabdytas „Info TV“ televizijai atsisakius atskleisti tapatybę merginos, pateikusios informaciją apie Seimo narį.

Tyrimas buvo pradėtas gavus M. Majausko pareiškimą dėl žinių laidoje „Info diena“ pateiktų anoniminės merginos pasakojimų.

Ji teigė, kad M. Majauskas praeityje vartojo alkoholį su moksleivėmis, jaunomis merginomis, nuolat dalyvaudavo vakarėliuose, siekdamas atsivesti jas į savo butą bei atlikti nederamus seksualinio pobūdžio veiksmus.

Pareiškime M. Majauskas nurodė, tokie teiginiai yra melagingi ir jį šmeižiantys.

Anksčiau teisėsauga dėl paties M. Majausko elgesio nusprendė tyrimo nepradėti, nes nenustatė tarnybinio ar kitokio priklausomumo tarp M. Majausko ir redakcijai duomenis pateikusios merginos.