Lietuvoje

2018.10.11 11:01

R. Karbauskis apie J. Petrauskienę: sumanymo reikšti nepasitikėjimą nėra

ELTA 2018.10.11 11:01

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad valdančiųjų planuose nėra sumanymo reikšti nepasitikėjimą švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. 

„Mes galime reikšti nepasitikėjimą, bet tokio sumanymo tikrai nėra. Tas yra nesvarstoma, gal opozicija turi tokį sumanymą, mes to nežinome“, –ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis. 

Jeigu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) priimtų nepalankų J. Petrauskienei sprendimą, R. Karbauskio teigimu, spręsti turėtų premjeras, o ne Seimas. „Premjeras darys kažkokį sprendimą, tai yra ne Seimo reikalas atleisti“, – sakė R. Karbauskis.

Kalbas apie tai, kad ministrė J. Petrauskienė neturi šansų išsilaikyti poste, R. Karbauskis pavadino „gandais, kuriuos skleidžia opozicija“. 

Pasak jo, yra pradėtos didelės reformos, gal ne viskas vyksta taip sklandžiai, kaip norėtųsi. 

„Jeigu mes kalbame apie etatinį mokytojų apmokėjimą, (...) iš tikrųjų labai daugelyje mokyklų ir daugelyje vietovių tas padidėjimas atlyginimų yra aiškus ir akivaizdus, ir tas pripažįstama. Jeigu mes turime teigiamus faktus, vadinasi, tai nėra reforma, kuri buvo klaidingai suprojektuota. Tiesiog paprasčiausia trūksta kažkokios komunikacijos, išaiškinimo. (...) Aš apgailestauju, kad tai užima tiek daug laiko, kol visa tai išsispręs, tie neaiškumai vienoje ar kitoje vietovėje“, – sakė R. Karbauskis. 

Jo įsitikinimu, sprendimai skirti papildomų lėšų mokytojų algoms tikrai padidins pedagogų atlyginimus.