Lietuvoje

2018.10.10 19:23

A. Katauskas: vyriausybės ir žurnalistų konfliktas visuomenei sunkiai suvokiamas, bet svarbus

Nors vyriausybės konfliktui su žiniasklaida skiriama labai daug dėmesio viešojoje erdvėje, paprastam žmogui jis sunkiai suvokiamas ir didelės įtakos tam, kaip žmonės vertina vyriausybę, neturės. Taip LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sako viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas.

„Žmonės kalbėdami apie vyriausybę žiūri, kiek jos veikla atitinka jų lūkesčius. Konfliktas, apie kurį kalbame, kad ir koks atrodytų didžiulis, paprastam žmogui yra labai sunkiai suvokiamas. Žiūrint iš šono labai sunku paaiškinti, kur čia buvo problema, apie ką eina kalba. Juo labiau, kad matome ir kitą pusę pakankamai aktyviai transliuojant, kad čia yra verslo interesai ir t. t.“ – sako ekspertas.

Vis dėlto, anot jo, konfliktas turės įtakos ilgalaikėje perspektyvoje. Jo manymu, žiniasklaida bus kur kas kritiškesnė premjerui tvirtinant biudžetą bei prieš kitais metais vyksiančius rinkimus.

„Nemanau, kad šis konfliktas savaime turėtų didelės įtakos Sauliaus Skvernelio arba vyriausybės reitingams. Tačiau yra kita pusė. Negarbingas elgesys su žiniasklaida dažniausiai paskatina žiniasklaidą knistis giliau, ieškoti naujų dalykų, naujų faktų, uždavinėti papildomus nepatogius klausimus“, – mano A. Katauskas.

Komunikacijos specialistas prisimena, kad ši vyriausybė, skirtingai nei Seimas, iš pradžių stengėsi formuoti labai draugiškus santykius su žiniasklaida, tačiau pastebėjusi, kad žurnalistai kelia tokius pat nepatogius klausimus, kaip ir ankstesnėms vyriausybėms, ji pradėjo keisti savo toną uždarinėdama duris, kurios anksčiau žiniasklaidai būdavo atviros.

Visas pokalbis – įraše.